Nejlepší filmy pro pamětníky Vlasta Burian: Zábava s komickým géniem

Nejlepší filmy pro pamětníky Vlasta Burian: Zábava s komickým géniem

Vlasta Burian‍ je ​legendou českého filmového komedie a jeho filmy nadále baví diváky po celé generace. V tomto článku vám představíme nejlepší filmy tohoto komického génia, které byste rozhodně neměli minout. Připravte se na zábavu a smích jako s Vlastou Burianem!

1. Pomocí filmů prozkoumejte geniální komický talent Vlasty Buriana

Nejlepší filmy pro pamětníky Vlasta Burian: Zábava s komickým ‌géniem

Vlasta Burian byl fenomenální herec a komik, který svojí jedinečnou osobností okouzlil publikum po celé Československo. Jeho úžasný komický talent dokázal rozesmát ⁤i ty nejzasnoubenější tváře. Pokud si chcete připomenout genialitu tohoto nezapomenutelného komika,⁤ připravili jsme‍ pro ‌vás ‌výběr jeho nejlepších filmů, které vás zaručeně pobaví a přenášejí poutavého dobového ⁣ducha.

 1. Trampoty pana Humbla
  V tomto filmu se Vlasta Burian představuje ⁢ve své roli populárního pilota Ludvíka Humbla, který se ocitá v různých absurdních situacích. Burianova schopnost přenést do svých komediálních scén⁤ naprostou autenticitu a přirozenost dodává filmu neopakovatelný ​šarm.

 2. Pudr a benzín
  Burianův nezaměnitelný herecký projev v tomto filmu rozzáří veškeré plátno. Zde ​ztělesňuje‌ podnikavého holiče Jakuba ‌Krčína, který se rozhodne otevřít svůj vlastní salón. Film sleduje jeho úžasnou podnikatelskou cestu plnou komických překážek a nezapomenutelných situací.

 3. U pořádného člověka
  Tento klasický Burianův film vás ⁤provede do světa váženého obchodníka Antonína Kronera, který se ocitne ⁢v dětsky nevhodném ​prostředí v‍ přepychovém sanatoriu. Jeho snažení uchovat si ‍důstojnost a ‍přežít‌ v náročném ⁣prostředí je⁢ doprovázeno ‌výraznými komickými momenty a Burianovou nezaměnitelnou šibalskou grimasou.

Tyto filmy jsou nezapomenutelným výrazem uměleckého⁤ talentu Vlasty Buriana. Prozkoumejte genialitu tohoto komického génia a zaručeně se při tom skvěle pobavte. Připojte⁣ se k nám na naší filmové projekci a přeneste‌ se do doby, kdy se všichni smáli Vlastovi Burianovi.

2. Odhalte trháky a klasiky: Nejlepší filmy, ve kterých se předvedl Vlasta Burian

Vlasta Burian, ikonická postava⁢ českého filmového⁢ průmyslu, si získal miliony fanoušků svým jedinečným humorem a charismatickým vystupováním. Jeho filmografie je plná‍ skvostů, které stále vzbuzují smích i po mnoho let ‍od jejich​ vzniku. V tomto článku představíme několik nejlepších filmů, ve kterých se ​Burian předvedl ve své životní formě a které by určitě neměly chybět na seznamu filmových‍ pamětníků.

 1. Film "U snědeného krámu" ‍ (1937) – Tento ‌komediální klenot je jedním z nejslavnějších titulů ve filmografii Vlasty Buriana. Hlavní ⁢postava,⁤ hospodský Karel Ledecký, se ocitá ve finančních​ problémech a podniká různé způsoby, jak se z této situace dostat. Burianova výjimečná schopnost vyprávět příběh s ‍nezapomenutelnými ‌výrazy a vtipy vytvořila naprosto ​nezapomenutelnou komediální postavu.

 2. Snímek "Naši furianti" (1947) – Film, který získal Velkou cenu na Filmovém festivalu v Karlových Varech, je dalším velkým úspěchem Vlasty Buriana.⁢ V rolích‌ bratrů Továrny, Jana a Vojty, ‍Burian nám ukazuje svou schopnost zahrát si zdánlivě protichůdné postavy a přesvědčivě nás pobavit. Skvělý scénář, vtipné dialogy a Burianova‍ úžasná komediální hra dělají ‌z tohoto filmu nezapomenutelný zážitek.

 3. Komedie "Muži v offsidu" (1931) ‍- Jedná se o jednoho z⁣ prvních⁣ filmů, ve ​kterém se ⁤Vlasta Burian objevil, a ​přesto patří k jeho nejlepším výkonům. Zde se setkáváme s Burianem⁢ jako fotbalovým​ fanouškem, který ​se ocitá⁣ ve světě intrik a životních změn, které ho provází‍ po celý film. Jeho charisma a komediální génius vynikají v ⁤každé scéně⁣ a⁤ dodávají filmu jedinečný šmrnc.

Tyto tři filmy jsou pouze malou ukázkou z bohatého ⁤repertoáru Vlasty Buriana. Jeho umění bavit a rozdávat radost je nezapomenutelné⁤ a jeho filmy stále přinášejí radost divákům po celém ⁢světě. Takže, ⁢pokud jste fanouškem klasických komedií plných výborného humoru, nedělejte si seznam bez těchto filmů!

3. Nezapomenutelné role plné humoru: Podívejte⁣ se na Vlastu ‌Buriana v jeho nejlepší formě

Vlasta ‍Burian byl jedním z nejslavnějších​ a nejoblíbenějších českých filmových komiků všech dob. Jeho‌ jedinečný talent a vtip ⁣mu zajišťovaly nezapomenutelné role plné humoru, které se staly ‌legendárními. Pokud jste fanoušky klasických českých filmů a rádi se bavíte při⁤ sledování komedie, určitě si nenechte ujít tyto skvosty​ s Vlastou Burianem v nejlepší formě. Zde je několik filmů, ⁣které byste ⁣si​ rozhodně měli přidat⁣ na svůj seznam‌ "must-see":

 1. "Jedenácté přikázání" (1926) – V této komedii zobrazuje Burian roli šoféra, který se⁣ ocitne v nečekaném dobrodružství. Jeho vtipné dialogy a komické situace se staly nezapomenutelnými​ a film se stal kultovním mezi fanoušky.

 2. "Těžká Barbora" (1936) – Burian v tomto filmu exceluje jako šikovný podvodník Barbora. Jeho pohyby a mimika vám zaručeně‍ vykouzlí úsměv‍ na ‍tváři a jeho‌ šalamounské triky vás budou bavit do poslední minuty.

 3. "Pán na ​roztrhání" (1942) – Tentokrát se Burian objevuje v roli ⁣strážmistra Františka Šumy,⁢ který zamořuje město svými lumpárenami. Jeho roztomilá nevinnost a ‌neustálé ⁢situace,‌ ve které ⁣se ocitá, vám zajistí hodiny smíchu.

Tyto⁤ filmy jsou jen malým výběrem nejlepších rolí Vlasty Buriana, které ⁣jsou plné humoru ⁢ a jeho nezaměnitelného komického génia. Pokud si chcete dopřát zábavu a užít si klasické české filmové‌ komedie, rozhodně se podívejte na tyto nezapomenutelné snímky.

4. Pamětníci ‍si užijí⁢ nostalgii: Doporučené filmy, které ⁣budou ⁤oživovat vzpomínky na Vlastu Buriana

Vlasta Burian, komický génius českého filmového průmyslu, zanechal nezapomenutelnou stopu ve světě filmu. Jeho jedinečný smysl pro humor a nezapomenutelné herecké výkony dodnes budí nostalgii u‌ mnoha⁢ diváků. Pokud jste fanoušky jeho tvorby nebo‍ jste vzpomínkovou náladou, rádi bychom vám představili několik doporučených filmů, které⁢ oživí vaše vzpomínky na tohoto legendárního komika.

 1. "Takový je ​život" (1930) – Tento film je⁤ Burianovou ikonickou rolí, ve které exceluje jako šéf chudinského hotelu. Jeho nezaměnitelný humor, úžasný timing a ⁤zpěv si vás získají již‍ od prvních okamžiků.⁤ Tato komedie je ⁢skvělým⁢ způsobem, jak si užít velký smích a zároveň se ⁣vrátit do doby,‌ kdy Burian vládl filmovým plátnům.

 2. "U snědeného krámu" (1937) – ‌Tento ‌film⁤ vás zavede ‌do​ světa tradiční české vesnice, kde se odehrává komická příhoda s Burianem v​ roli majitele krámku. Jeho výtečný herecký projev, charakteristický humor a kvalitní dialogy vás zaručeně ‍pobaví. ⁣Tento snímek je skutečnou⁣ poctou⁣ Burianově talentu a zábavnému dědictví, které nám ‌zanechal.

 3. "Vlasta Burian a ⁤František ‌Filipovský v Argentině" (1976) – Tento unikátní film natočený po mnoha​ letech od Burianovy smrti ⁣téměř jako dokument přináší pohled do ‌zákulisí světa Vlasty ​Buriana. ⁢S výjimečným zpěvem a nezaměnitelným humorem nám tento snímek ukazuje výjimečný‌ talent ‍a osobnost Buriana i po letech jeho ‌odchodu‍ z tohoto světa.

Tyto tři filmy jsou jen malou ukázkou z rozsáhlé filmografie Vlasty Buriana, která nám dodnes přináší radost a smích. Pokud jste‌ fanoušky jeho komediálního umění, ⁢nebo ‍jen ‍chcete zažít ten⁣ unikátní pocit ⁢nostalgických vzpomínek, doporučujeme se těmito filmy pobavit a ⁣vrátit se do doby, ‌kdy Burian rozdával⁤ radost a usměvavé⁤ chvilky našim předkům i dnešním divákům.

5.⁤ Zábava pro všechny generace: Objevte dědictví​ komediální legendy Vlasty Buriana

Vlasta Burian,⁤ zcela zaslouženě považován ‌za komediálního génia českého⁣ filmu,⁣ zanechal po sobě nezapomenutelné⁢ dědictví, ‍které⁤ přináší zábavu ⁤pro všechny generace. Jeho nejlepší filmy jsou dodnes považovány za klenoty českého kinematografického⁤ umění⁤ a jistě potěší nejen pamětníky jeho éry, ale i‌ novou generaci ‍filmových nadšenců.

Mezi ikonické snímky, ve kterých se Burian proslavil, patří například "Přednosta stanice". Tento nesmírně vtipný film z ​roku 1941 zobrazuje ‌život na malém nádražním stanici, ⁣kde se ⁢přednosta a jeho‌ podřízení snaží udělat všechno pro spokojenost ⁢cestujících. Burian‍ v⁤ něm​ exceluje ve své roli přednosty a jeho komediální talent prostě neodolatelně‍ baví diváky nezávisle na jejich ‌věku či generaci.

Dalším nezapomenutelným snímkem, ve kterém Burian blyští, je "Jan⁤ Hus". Tato komedie z roku 1939 se zábavnou a hravou formou věnuje životu slavného českého teologa a reformátora. Burian⁤ ve filmu ztvárňuje titulní roli a jeho vtipné výstupy a komické situace přinášejí neodolatelnou radost a zábavu i po mnoha desetiletích‍ od vzniku filmu.

Nenechte ⁢si ujít tuto ⁣jedinečnou příležitost zažít dědictví komediální legendy Vlasty Buriana. Skvělá zábava, vtipné hlášky a nezapomenutelné herecké výkony čekají na vás.⁢ Nezáleží na tom, zda jste pamětníkem Burianovy éry nebo zda objevujete jeho filmy poprvé – jistě se pobavíte a odnesete si kousek české filmové historie i do své vlastní paměti!

6. Prohlédněte si vrcholné umění burleskního herectví: Vybrané filmy ⁢s Vlastou Burianem, které rozesmějí i dnes

Zaujímáte se o českou filmovou historii? Chcete se pobavit nezapomenutelnými⁤ komediálními filmy? Pak je ta ta rubrika právě⁣ pro vás! V následujícím článku se podíváme na vybrané filmy s legendou českého herectví, Vlastou Burianem.⁣ Jeho vtipné⁣ a⁣ nezapomenutelné výkony zaručeně ‍rozesmějí ⁢i dnes.

Vlasta Burian byl specifickou legendou českého filmu a divadla. Jeho jedinečný herecký ⁢projev, zejména v burleskním žánru, ho katapultoval na pozici jednoho z úplně nejlepších komických‌ herců v ‍Československu. Setkala jste ​se ⁤s ním už ‍někdy? Pokud ne,⁤ je na čase to napravit. Vyzkoumejte náš ⁣seznam ‍nejlepších filmů, ve kterých​ se dáte do jeho společnosti pořádně zasmát.

Zde jsou některé z nejznámějších filmů Vlasty Buriana, na které ⁤se můžete těšit:

 • Němý Bobeš – skvělá komedie o zpěvákovi ⁤a hereci, který se dostává‍ do komických‌ situací a‍ hledá svou cestu ke slávě.
 • Kocour Jožin – ‌film založený na slavném stejnojmenném muzikálu, ve ‌kterém ⁢Vlasta Burian vytváří nezapomenutelnou postavu bluesového herce.
 • Král Šumavy – veselá pohádka, kde Vlasta Burian ztvárňuje příchozího ​prince, který se musí‍ vypořádat s Šumavou a jejími nebezpečnými obyvateli.

Takovýchto filmů je samozřejmě mnohem víc, ale tyto⁢ jsou pro nás skutečnými klenoty české kinematografie. Pokud ⁢máte rádi skvělý‍ humor, výkony Vlasty Buriana vás jistě nenechají chladnými. Tak se naladte do „vintage“ nálady a nechte se unést do světa burleskního herectví!

7. Uvolněte smích s Vlastou Burianem: Odkryjte jeho ikonické filmy, které ⁤garantují dobrou zábavu

Vlasta Burian, jedna z ​ikonických postav českého filmu, je známý svou neodolatelnou komickou povahou a talentem rozproudí smích ve svých⁤ filmech. Jestliže jste pamětníkem jeho doby nebo jste slyšeli o jeho slavných ⁤rolích, pak si tato ‌článková sekce je určena právě vám. Představíme ⁣vám nejlepší filmy, ​ve kterých se Vlasta Burian proslavil a garantují‍ vám dobré ‌zábavné chvíle.

V tomto seznamu ​najdete jak klasické, tak i méně známé ​filmy tohoto komického génia. Připravte se⁢ na neobvyklé příběhy, skvělé vtípky a jedinečné herecké výkony. Filmy, které vás zaručeně ⁢rozesmějí a přenesou vás do světa, ve kterém je‌ humor⁤ na prvním místě.

Nezapomeňte‌ si připravit ​popcorn a zvolit jeden z těchto⁤ kultovních filmů od Vlasty⁣ Buriana:

 • Dědeček automobil ‍ – ​Burian představuje v této komedii‍ trhovce, který se rozhodne obnovit starý vůz a stát ​se s ním obávaným šoférem. Připravte se ⁢na střípky ze silničního‌ chaosu a bezesných nocí, které provází⁢ jeho snahu o⁤ dosažení⁣ cíle.
 • Těžká Barbora – ‌Tento film představuje Buriana ve výjimečném ženském převleku. Jako železničářská zámečnice si musí⁤ poradit s obtížnými pracovními podmínkami a přitom udržovat své tajemství skryté. Připravte se ​na ​spoustu hlášek a komických situací v průběhu této divoké jízdy.
 • Tobě, Honzo, hoří! – V této komedii se Burian představuje jako majitel pohostinství,​ který ‍se ocitá v prostředí horolezců. Jeho chuť do dobrodružství spouští sérii nečekaných​ událostí a zároveň vytváří perfektní podmínky pro mnoho komických‍ momentů.

8. Vstupte do magického světa burlesky:⁣ Důležité filmy Vlasty Buriana, které stojí za shlédnutí

8. Vstupte do magického světa burlesky: Důležité ⁣filmy Vlasty ⁤Buriana, které⁢ stojí za shlédnutí

Hledáte způsob, jak se‌ pobavit a zároveň získat přehled o​ českém filmovém komickém géniu Vlastovi Burianovi? Připravili‌ jsme pro vás seznam nejlepších filmů, které byste neměli ⁣vynechat, pokud jste fanouškem ⁤jeho jedinečného talentu. Vstupte do magického světa burlesky a užijte ‍si nezapomenutelné kino plné smíchu a​ zábavy!

 1. "U nás v Kocourkově" (1935): ‍Tento klasický film ⁢je nejen jedním z nejznámějších Burianových děl, ⁢ale také získal široký ohlas u publika. Příběh o ‍zmatcích a dobrodružstvích ​ve fiktivním ⁣městečku Kocourkov je naplněný humorem a‍ Burianova energie zde rozkvétá.

 2. "Jiříkovo vidění šarlatového města" (1939):​ Toto mistrovské dílo je vůbec poslední Burianovo předválečné filmové vystoupení. Film představuje adaptaci stejnojmenné hry Jindřicha Honzla a je plný fantastických scén a‌ originálních postav. Skutečným skvostem je výkon samotného Buriana, který zde ukazuje svou vynikající komediální schopnost.

 3. "Raketa ‌na bílý kříž" (1937): V tomto filmu se Burian objevuje v roli excentrického inženýra, který staví vlastní raketu. Jeho ⁢vtipná ⁤a charakteristická interpretace‌ přivede diváky na pokraj smíchu. Tento film je skvělou ukázkou Burianovy schopnosti pracovat s absurdními situacemi a vyvolávat záplavu komických momentů.

Takže si připravte popcorn a vychutnejte ⁢si tyto skvosty české filmové historie. Nechte se‌ vtáhnout​ do světa Vlasty⁢ Buriana a prožijte nezapomenutelnou zábavu s tímto úžasným komickým géniem. Doufáme, že jste si užili tento pohled ‍na nezapomenutelné filmy Vlasta Buriana. Jeho geniální komický talent na plátně je naprosto nezaměnitelný a zkušenost,⁢ kterou si‍ pamětníci uchovávají. Pokud jste se nedívali na jeho díla, rozhodně vám doporučujeme věnovat jim pozornost. Nezapomenutelná ​zábava je‍ zaručena! ‍

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *