Nejlepší anglické seriály pro studium: Učení se s kvalitní zábavou

Nejlepší anglické seriály pro studium: Učení se s kvalitní zábavou

Rozšiřte svou angličtinu a přitom se bavte! Článek vám představí nejlepší anglické seriály pro studium, které vám nabídnou skvělou zábavu i efektivní učení.

1. Jak anglické seriály mohou pomoci při studiu: Výhody učení se s pomocí kvalitní zábavy

Pokud se rozhodnete studovat angličtinu, můžete si být jistí, že vám anglické seriály mohou být skvělým pomocníkem na vaší cestě za jazykovou dokonalostí. Existuje mnoho výhod učení se s pomocí kvalitní zábavy, a anglické seriály v této oblasti hrají klíčovou roli.

První výhoda je, že si při sledování anglických seriálů vylepšíte svou poslechovou dovednost. Sledování autentické angličtiny, která se používá v seriálech, vás naučí srozumit angličtinu v různých rychlostech, s různými přízvuky a v různých kontextech.

Druhou výhodou je rozšíření slovní zásoby. Seriály často používají běžné každodenní fráze a slangové výrazy, které nemusíte najít v učebnicích. Sledování anglických seriálů vám pomůže se seznámit s řadou výrazů a slov, které můžete používat ve svých vlastních konverzacích.

2. Doporučené anglické seriály pro zlepšení dovedností ve čtení a poslechu

Pokud se chcete zdokonalit ve čtení a poslechu anglického jazyka, sledování anglických seriálů může být skvělým způsobem, jak se učit s radostí. Existuje mnoho kvalitních seriálů, které nejen poskytují zábavu, ale také vám pomohou rozvíjet vaše jazykové schopnosti. Zde je seznam doporučených anglických seriálů, které byste měli vyzkoušet:

 1. Fleabag – Tento komediální seriál získal mnoho ocenění, a to z výborného důvodu. Skvělým způsobem kombinuje jedinečný humor s poutavým příběhem, což vám pomůže rozšířit slovní zásobu a zlepšit porozumění angličtině.

 2. Friends – Série z několika přátel v New Yorku se stala kultovním hitem a je stále oblíbená mezi fanoušky po celém světě. Díky jednoduchému dialogu a humorným situacím je skvělou volbou pro poslech a pochopení anglického jazyka.

 3. The Crown – Tento historický seriál sleduje život britské královny Alžběty II. Nabízí nejen zajímavý příběh, ale také autentický britský přízvuk, který vám pomůže s porozuměním a vyslovením slov.

Užívejte si sledování těchto kvalitních seriálů a nezapomeňte si připravit tužku a papír, abyste si mohli zapsat nová slovíčka a fráze. Sledování anglických seriálů je skvělým způsobem, jak se učit a zároveň se bavit!

3. Seriály s autentickým anglickým přízvukem: Ideální pro poslechové porozumění

Pokud hledáte ideální způsob, jak zlepšit své poslechové porozumění v angličtině, anglické seriály jsou pro vás tím pravým. Navíc, pokud si vyberete seriály s autentickým anglickým přízvukem, budete mít příležitost se seznámit s různými akcenty a výslovností. To vám pomůže naučit se rozumět angličtině tak, jak ji mluví rodilí mluvčí.

Zde je několik nejlepších anglických seriálů, které jsou skvělým nástrojem pro studium a zábavu:

 • "Peaky Blinders": Tento napínavý historický seriál se odehrává v 20. letech ve Velké Británii a vyniká autentickým anglickým přízvukem, který je typický pro původ šlechtických gangsterů postupujících ve světě kriminálních intrik. Zábava plná dramatických událostí a brilantní angličtiny je zaručena!

 • "Downton Abbey": Pokud máte rádi historické drama, tento seriál je pro vás. Sleduje život anglické aristokracie v průběhu let od roku 1912 do roku 1926. S mnoha postavami z různých vrstev společnosti je zde mnoho příležitostí slyšet různé anglické přízvuky.

 • "Black Mirror": Tento sci-fi thriller nabízí pohled na dystopickou budoucnost a dosahuje oblíbenosti po celém světě. Jeho různé díly přinášejí různé postavy, příběhy a anglické přízvuky. Je to skvělý způsob, jak si vyzkoušet své poslechové porozumění v různých situacích.

Nenechte si ujít tyto úžasné seriály, které vám nejen umožní se ponořit do anglického prostředí, ale také vám umožní zlepšit vaše poslechové porozumění a získat lepší povědomí o autentické angličtině.
4. Populární komediální seriály pro zdokonalení hovorových dovedností

4. Populární komediální seriály pro zdokonalení hovorových dovedností

Pokud si chcete zlepšit své hovorové dovednosti v angličtině, jednou z nejefektivnějších způsobů je sledování anglických komediálních seriálů. Ty nejenže zlepší vaši schopnost porozumět a vyjádřit se v anglickém jazyce, ale také nabídnou hodně smíchu a kvalitní zábavu. Níže najdete seznam nejlepších anglických komediálních seriálů, které vám pomohou zdokonalit vaše hovorové dovednosti.

Fleabag

 • Vyhrávající série, která natočila Phoebe Waller-Bridge, která si také zahrála hlavní roli.
 • Seriál je plný vtipů, originálního humoru a zajímavých postav.
 • Zábavné dialogy a situace vám pomohou se naučit slangové výrazy a idiomatiku.

The Office

 • Tento americký seriál, který se odehrává v kancelářském prostředí, je zdrojem mnoha ikonických scén a vtipů.
 • Sledováním Office si můžete vyzkoušet, jak vypadá komunikace v tímovém prostředí a jak se vypořádat s různými pracovními situacemi.
 • Navíc, seriál nabízí mnoho autentických výrazů používaných v běžné angličtině.

Tyto seriály jsou jen některými z mnoha populárních komediálních seriálů, které vám mohou pomoci zlepšit vaše hovorové dovednosti. Při sledování se nechte unášet jejich humorem a zároveň si všímajte výrazů, frází a intonace, které se ve svém každodenním životě můžete rovněž naučit používat. Učení se angličtiny tak nikdy nebylo zábavnější!

5. Dramatické seriály s výjimečným scénářem: Učení se angličtiny prostřednictvím emocí

Dramatické seriály jsou skvělým způsobem, jak se zabavit a zároveň se zdokonalit ve znalosti anglického jazyka. Jsou plné vzrušení, emocí a intrik, což nám umožňuje se opravdu ponořit do příběhu a zapomenout na to, že se učíme. Při sledování těchto výjimečně napsaných seriálů se nejen zdokonalíme v angličtině, ale také si procvičujeme porozumění a výraz.

Zde je několik dramatických seriálů se skvělým scénářem, které jsou ideální pro učení se angličtiny prostřednictvím emocí:

1. „Breaking Bad“ – Tento seriál je pokládán za jedno z nejlepších děl v historii televize. Výborný scénář v kombinaci s napínavým příběhem zaručuje hodiny zábavy a zároveň nám pomáhá si vylepšit sluch a slovní zásobu. Každý dialog je plný významových nuancí a nezapomenutelných replik.

2. „Game of Thrones“ – Pokud máte rádi fantasy a žánr středověkého dobrodružství, tento seriál je pro vás. Jazyk v seriálu je bohatý a formální, což nám umožňuje procvičit si slovní zásobu a pochopení složitějších konverzací. Navíc se jedná o jedinečnou příležitost se seznámit s různými přízvuky a dialekty.

3. „The Crown“ – Tento seriál sleduje osudy britských králů a královen, přičemž je známý svým precizním scénářem a kvalitním herectvím. Při sledování se setkáme s polistopadovou angličtinou, aristokratickým stylem a slovníkem, což nám pomůže pochopit formální jazyk a učit se z historického kontextu.

S těmito dramatickými seriály můžeme učení angličtiny proměnit v zábavnou a vzrušující aktivitu. Nezapomeňte si při sledování zapnout anglické titulky a zkuste si zapisovat nová slova a fráze, které se v nich objevují. Takto si zlepšíte svou jazykovou dovednost a budete se zároveň bavit!

6. Kriminální seriály a detektivky: Trénink anglického jazyka skrze napínavé příběhy

Pokud se rádi učíte anglický jazyk, mám pro vás skvělou zprávu! Kombinovat studium s kvalitní zábavou je skutečně možné! Kriminální seriály a detektivky jsou skvělým nástrojem pro trénink anglického jazyka a rozvoj slovní zásoby.

Když sledujeme tyto napínavé příběhy, nejenže si užijeme spoustu zábavy, ale taktéž se budeme přirozeně seznamovat s autentickou mluvou a idiomaty používanými v angličtině. Díky tomu se naučíme nové slovní zásoby, gramatiku a posílíme svou dovednost v poslechu.

Mezi nejlepší anglické kriminální seriály patří například „Sherlock“ s Benedictem Cumberbatchem, „True Detective“ s Matthewem McConaughey a Woody Harrelsonem nebo „Mindhunter“ vytvořený Davidem Fincherem. Tyto seriály jsou perfektní pro všechny úrovně anglického jazyka, od začátečníků po pokročilé, a nabízí nejen skvělé příběhy, ale také vynikající herce a režii.

Nechte se unést do světa zločinu a detektivních případů a zároveň posilujte své jazykové schopnosti. Zkuste sledovat některý z těchto kriminálních seriálů a příjemně si procvičujte angličtinu!
7. Sci-fi a fantasy seriály: Výzva pro rozšiřování slovní zásoby a porozumění složitějším konceptům

7. Sci-fi a fantasy seriály: Výzva pro rozšiřování slovní zásoby a porozumění složitějším konceptům

Pro ty z vás, kteří se chtějí zdokonalit ve svém angličtině a zároveň si užít kvalitní zábavu, jsme připravili seznam nejlepších sci-fi a fantasy seriálů, které jsou skvělým prostředkem pro rozšiřování slovní zásoby a porozumění složitějším konceptům.

1. Game of Thrones: Války, intriky, fantastická stvoření a dramatické momenty – tento seriál má všechno. Sledujte epický příběh o boji o železný trůn a jejich fiktivním světě. Vítězí ten, kdo ovládne hru intrik.

2. Stranger Things: Vraťte se do 80. let a sledujte skupinu dětí, které se snaží najít svého ztraceného přítele a zároveň čelit nadpřirozeným jevům. Seriál je plný napětí, dobrodružství a nostalgie.

3. Black Mirror: Každá epizoda tohoto antologického seriálu je jedinečným příběhem, který nás přináší do temného budoucího světa, kde se technologie změní v nástroj kontroly a manipulace. Seriál skvěle vyvolává otázky společnosti a technologií.

8. Kultovní anglické seriály, které nejen baví, ale také pomáhají při studiu angličtiny

Zábava a studium angličtiny se nezdají být typicky spojenými pojmy, ale anglické seriály dokáží právě tuhle kombinaci nabídnout. Když si vyberete správný kultovní anglický seriál, můžete si užít sledování skvělých příběhů a zároveň se přirozeně zdokonalovat v angličtině.

Jedním z nejlepších anglických seriálů, který je ideální pro studium, je „Friends“. Je to klasická komediální série, která sleduje životy šesti přátel žijících v New Yorku. Díky zábavným dialogům a různorodým postavám si můžete vyzkoušet porozumění různým stylem mluvení a slangovým výrazům. Navíc je seriál tak populární, že najdete spoustu materiálů a online aktivit, které vám mohou pomoct s procvičováním a samostudiem.

Dalším skvělým seriálem pro studium angličtiny je „Sherlock“. Tato detektivní série zasazená do moderního Londýna vám nejen přinese napínavé příběhy, ale také rozvíjí vaši schopnost porozumět náročnějším a formálním dialogům. Díky vynikajícím hereckým výkonům a rychlému tempu seriálu se nebudete nudit a zároveň se můžete zdokonalovat v anglickém jazyce.

Když si vyberete kultovní anglický seriál, jako je „Doctor Who“, nejenže se budete bavit, ale také se dozvíte spoustu zajímavostí o anglické kultuře a historii. Tento sci-fi seriál sleduje dobrodružství časového lorda a jeho společníků. S pestrou směsí postav a různými historickými obdobími se můžete seznámit s různými přízvuky, výrazy a útvary angličtiny. Doctor Who je také oblíbeným seriálem mezi fanoušky, což znamená, že máte k dispozici spoustu materiálů a komunit, abyste mohli sdílet své poznatky a otázky.

Nechte se tedy unést do světa anglických seriálů a učte se angličtinu s kvalitní zábavou. Máte tak skvělý způsob, jak se zdokonalovat v jazyce a zároveň si užívat oblíbené seriály. Čím víc se budete dívat, tím víc se naučíte! Doufám, že vám tento článek přinesl užitečné informace o nejlepších anglických seriálech pro studium. Začněte se učit s kvalitní zábavou a posouvejte své jazykové dovednosti na vyšší úroveň. Co takhle zapnout si jeden z těchto seriálů ještě dnes?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *