Nejlepší dokumenty na Netflixu: Dokumentární filmy na Netflixu
|

Nejlepší dokumenty na Netflixu: Dokumentární filmy na Netflixu

Milovníci dokumentárních filmů se nemusejí hledáním do zadku zapřemýšlet nad tím, kde najít ty nejlepší. Netflix totiž nabízí obrovský výběr kvalitních a poutavých dokumentů, které vás vtáhnou do světa neuvěřitelných příběhů, kontroverzních témat a fascinujících osobností. Od kriminálních ság až po přírodní krásy našeho světa, Netflix má všechno pro každého. Takže pokud hledáte něco, co vás intelektuálně stimuluje a zároveň zabaví, nemusíte hledat dál. Připravili jsme pro vás přehled nejlepších dokumentů na Netflixu, abyste si mohli vychutnat nekonečné hodiny odhalování tajemství na pohodlí svého domova. Takže se usaďte pohodlně a připravte se na neuvěřitelné dobrodružství.
Nejlepší dokumenty na Netflixu: Dokumentární filmy na Netflixu

Nejlepší dokumenty na Netflixu: Dokumentární filmy na Netflixu

Pokud jste fanoušky dokumentárních filmů, tak Netflix je pro vás rájem! Toto populární video streamovací platforma nabízí široký výběr skvělých dokumentů, které vás zaručeně zaujmou a obohatí vaše znalosti. Nezáleží na tom, zda se zajímáte o přírodu a zvířata, historii, vědu či společnost – Netflix má pro vás to pravé.

Mezi nejlepší dokumenty na Netflixu patří například "Planeta Země II", kde si vychutnáte úchvatné záběry přírody a divokého života. Toto visuálně ohromující dílo vás vtáhne přímo do říše neuvěřitelných přírodových fenoménů a představí vám zákulisí naší planety.

Dalším úžasným dokumentem je například "Making a Murderer" – vysoce kontroverzní série, která vás donutí přemýšlet o fungování spravedlnosti a soudním systému. Seriál sleduje příběh Stevana Averyho, který byl odsouzen za vraždu, ale jeho vina je dodnes předmětem sporů a pochybností. Tato séria vás dostane do nitra případu a podnítí vás k zamyšlení nad otázkou, zdali byla udělena spravedlivá justice.

Nezapomeňte si také prohlédnout další perly jako "The Social Dilemma", který se zabývá negativními dopady sociálních sítí, nebo "13th", který se věnuje otázce rasismu ve vězeňském systému v Americe. Na Netflixu se nachází obrovské množství skvělých dokumentů, takže si můžete být jisti, že tu najdete něco nejen pro sebe. Ponořte se do světa dokumentárního filmu a objevte neuvěřitelné příběhy, které mohou změnit váš pohled na svět.

1. Skvělé dokumenty na Netflixu pro milovníky života ve divočině

1. Skvělé dokumenty na Netflixu pro milovníky života ve divočině

Pokud jste nadšenec přírody a váš srdce bije pro dobrodružství v divočině, pak jste na správném místě! Netflix nabízí širokou škálu úchvatných dokumentů, které vám umožní prozkoumat přírodu a divokou přírodu přímo z pohodlí vašeho domova. Zde je seznam skvělých dokumentů, které jsou pro milovníky života ve divočině naprosto neodolatelné.

 1. "Chasing Coral" – Sledujte adrenalinovou výpravu do hlubin oceánu s týmem vědců, kteří se snaží zachytit rychlé mizení korálových útesů z důvodu klimatických změn.

 2. "Planet Earth" – Vstupte do fascinujícího světa naší planety a pozorujte neuvěřitelné záběry přírody a živočichů, které odhalují jedinečnost naší planety.

 3. "The Ivory Game" – Připojte se k ochráncům zvířat, kteří se snaží zastavit ilegální obchod s slonovinou a chránit tyto ohrožené živočichy před vyhynutím.

 4. "Into the Inferno" – Jděte na cestu do nitra sopek po boku slavného režiséra Wernera Herzoga a objevte sílu a krásu přírodních ohnivých divů.

Jak můžete vidět, Netflix má opravdu co nabídnout všem milovníkům života ve divočině. Tyto dokumenty vám umožní na vlastní oči vidět a pochopit krásu a křehkost přírody. Najděte si pohodlné místo a užívejte si těchto úchvatných filmů plných dobrodružství a znalostí přírody.
2. Prohlédněte si nejnovější dokumenty o světové historii na Netflixu

2. Prohlédněte si nejnovější dokumenty o světové historii na Netflixu

Pokud jste nadšený milovník světové historie a rádi sledujete dokumentární filmy, Netflix je pro vás tou nejlepší platformou, která nabízí širokou škálu nejnovějších dokumentů. Bez ohledu na to, jestli máte zájem o starověké civilizace, druhou světovou válku nebo události z nedávné historie, Netflix má pro vás něco připraveno.

Jaké dokumenty o světové historii můžete na Netflixu očekávat? Zde je malý výběr těch nejzajímavějších:

 1. "Civilizace": Tato dokumentární série vás provede dějinami světové civilizace od jejích počátků až do současnosti. Díky detailnímu výzkumu a skvělým rekonstrukcím se ocitnete uprostřed historických událostí a budete se dozvídat fascinující fakta.

 2. "Druhá světová válka v barevných obrazech": Pokud vás zajímá druhá světová válka, tento dokument je pro vás jako stvořený. Barevné záběry z doby války vám umožní nahlédnout do historických událostí, které dosud nebyly zobrazeny tak realisticky.

 3. "Velká putování": Tato populární série se zabývá průzkumem nejvýznamnějších cestovatelů a objevitelů, kteří ovlivnili světovou historii. Od Marco Pola po Christophera Columba, tito odvážní lidé vám přiblíží dobrodružství, objevy a kultury různých období.

Přidejte si tyto skvělé dokumenty do svého seznamu pro sledování na Netflixu a prozkoumejte nejzajímavější okamžiky světové historie přímo z pohodlí vašeho domova. Užijte si hodiny fascinujícího a naučného zábavy!

3. Odhalte tajemství vesmíru s nejpopulárnějšími dokumenty na Netflixu

Vítejte uživatelé Netflixu! Pokud jste fanoušky dokumentárních filmů a láká vás odhalit tajemství vesmíru, jste na správném místě. Netflix nabízí širokou škálu nejpopulárnějších dokumentů, které vás provedou fascinujícím světem astronomie, kosmologie a zkoumáním vesmíru.

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější dokumenty na Netflixu, které nejenže vás zaujmou, ale i osvětlí mnoho otázek, které jste si kdy mohli položit o vesmíru. Díky těmto dokumentům budete mít možnost seznámit se s nejnovějšími objevy v astronomii, potkat největší vesmírné mise a vypořádat se se složitými koncepty, jako je temná hmota či exoplanety. Připravte se na neuvěřitelné dobrodružství do odlehlých částí vesmíru přímo z pohodlí vašeho obývacího pokoje.

 • Velký třesk: Průvodce vesmírem
 • Hubble: Vesmírný dalekohled
 • Vyrušení: Narativ o kriminálním vesmíru

Tyto dokumenty nabízejí skvělý mix fascinujících příběhů, vědeckých faktů a dojímavých momentů. Podívejte se na tyto dokumenty a odhalte tajemství vesmíru už dnes. Buďte připraveni na zázraky a úžasy vesmíru, které nás neustále obklopují!

4. Chyťte dech s adrenalinovými dokumenty o extrémních sportech na Netflixu

Připravte se na úžasné dobrodružství plné adrenalinu s dokumenty o extrémních sportech na Netflixu! Tentokrát jsme pro vás vybrali ty nejlepší snímky, které vás přenesou do světa neuvěřitelných výkonů a odvahy. Ponořte se do fascinujícího světa extrémních sportů, které rozhodně nejsou pro slabé povahy!

 1. "The Dawn Wall" – Tento úžasný dokument sleduje příběh dvojice horolezců, která se vydává na zdolání nejtěžší cesty na světě – útesu Dawn Wall v Yosemite. Sledujte, jak se snaží překonat nejen fyzické, ale i psychické překážky a dosáhnout nemožného.

 2. "Free Solo" – Tento dokument oceněný Oscarem vás uchvátí totální odvahou. Sledujte příběh Alexa Honnolda, který se chystá zdolat nejvyšší vertikální skalní stěnu na světě – El Capitan v Yosemite, bez jakéhokoli jištění. Ponořte se do jeho myšlenek, emocí a příprav na tento úžasný výkon.

 3. "Maiden Trip" – Společně s Laurou Dekker, nejmladší dívkou, která kdy opustila pevninu a vyplula na oceán, se vydáte na úžasnou plavbu kolem světa. Prožijte její odvahu, ale také různé výzvy, které na ni čekají na této neuvěřitelné cestě.

Připravte se na palpitující zážitek plný vzrušení, pocitu svobody a obdivu. Tyto dokumenty vám poskytnou jedinečný pohled za kulisy světa extrémních sportů a ukážou vám, že s odvahou a nasazením můžeme dosáhnout všeho. Užijte si adrenalinovou jízdu na Netflixu!
5. Objevte kontroverzní témata a extrémní lidské příběhy s dokumenty na Netflixu

5. Objevte kontroverzní témata a extrémní lidské příběhy s dokumenty na Netflixu

V čase, kdy je informace na dosah ruky a nabídka televizních programů neustále roste, je často těžké najít kvalitní dokumentární filmy. Naštěstí Netflix nabízí širokou škálu dokumentů, které nenechají nikoho lhostejným. Mezi nejlepší dokumenty na Netflixu, které vás určitě zaujmou, najdeme i ty kontroverzní témata a extrémní lidské příběhy. Zde je seznam několika doporučení:

 1. "Making a Murderer" – Vydejte se na jedinečnou cestu, která odhaluje temnou stránku amerického justice systému. Tento dokumentární seriál se zaměřuje na kontroverzní případ muže, kterého obvinili z vraždy. Ohromující záběry, důkazy a rozhovory s obžalovanými vás nutí neustále měnit názor na vinu či nevinu.

 2. "The Staircase" – Příběh muže obviněného ze vraždy své manželky je obsáhlým dokumentárním seriálem, který provokuje diváky k zamyšlení nad spravedlností a pravdivostí justice. Sledujete třicetiletou sérii událostí, ve kterých omílaná pravda odhaluje kontroverzní dohady a otazníky.

 3. "Wild Wild Country" – Vydejte se na cestu do komunity doslova ze záhrobí. Tento dokument z roku 2018 zkoumá extrémní životní styl sekty Bhagwan Shree Rajneesh. Od osídlení malého městečka v Oregonu po masovou otravu salmónely, nadčasový příběh vás zaujme a naprosto pohltí.

Netflix vám umožňuje prozkoumat kontroverzní témata a extrémní lidské příběhy přímo z pohodlí vašeho domova. Ponořte se do těchto dokumentárních filmů a nechte se unést do světa, který vás ohromí, pobaví nebo nasměruje k zamyšlení.
6. Získejte hlubší pohled na umění a kulturu se zajímavými dokumenty na Netflixu

6. Získejte hlubší pohled na umění a kulturu se zajímavými dokumenty na Netflixu

Netflix nabízí širokou škálu dokumentárních filmů, které vám umožní ponořit se do světa umění a kultury. Tyto dokumenty vám poskytnou hlubší pohled na různé umělecké směry, historické události a kulturní fenomény. Zde je výběr nejlepších dokumentů, které můžete nalézt na Netflixu:

 1. "Minimalismus: Život s méně" – Tento dokument se zabývá fenoménem minimalismu, který se promítá do různých aspektů našeho života. Zjistíte, jak může minimalismus ovlivnit váš postoj ke konzumaci, spokojenosti a štěstí.

 2. "Exit Through the Gift Shop" – Pokud máte rádi street art, tento dokument je pro vás. Vstupte do světa graffiti a poznáte příběh Banksyho, slavného neznámého umělce. Film vypráví zajímavý příběh o zrodu a vývoji street artu.

 3. "Amy" – Její hlas oslovil celý svět, ale jaká byla skutečná osobnost za tímto talentem? Dokument "Amy" mapuje život slavné britské zpěvačky Amy Winehouse a její boj s osobními démony.

 4. "Královské poklady" – Pokud jste fanouškem historie a umění, tento dokument je pro vás povinností. Podívejte se na klenoty a umělecká díla, která jsou uložena v královské sbírce Velké Británie. Budete mít možnost ochutnat vzácné a krásné objekty, které zastupují pohnutou historii.

Tyto dokumenty na Netflixu vám otevřou nové světy umění a kultury. Nechte se unést do různých epoch, prozkoumejte životy slavných umělců a získejte hlubší pohled na jejich tvorbu.
7. Najděte inspiraci a motivaci k osobnímu rozvoji s nejlepšími dokumenty na Netflixu

7. Najděte inspiraci a motivaci k osobnímu rozvoji s nejlepšími dokumenty na Netflixu

Vyhledáváte inspiraci a motivaci pro svůj osobní rozvoj? Pak jste na správném místě! Netflix nabízí širokou škálu dokumentárních filmů, které vás zaručeně nadchnou a povzbudí k sebepoznání a zlepšení. Zde najdete tři nejlepší dokumenty, které vám pomohou na vaší cestě k osobnímu rozvoji.

 1. "The Minimalists: Less Is Now" – Tento dokument vám přináší příběhy a inspiraci od minimalistů, kteří se rozhodli omezit spotřebu a soustředit se na to, co je pro ně opravdu důležité. Naučíte se, jak zbavit se zbytečných věcí, uvolnit prostor ve svém životě a najít štěstí ve minimalismu.

 2. "Tony Robbins: I Am Not Your Guru" – Pokud jste fanouškem osobního rozvoje, určitě jste slyšeli o Tony Robinsovi. Tento dokument vám umožní nahlédnout do jeho neuvěřitelných seminářů, které transformují životy lidí po celém světě. Tímto filmem získáte motivaci a nové nástroje, které vám pomohou překonat překážky a dosáhnout vašeho potenciálu.

 3. "Happy" – Chcete být šťastní? Tento dokument prozkoumává tajemství skutečného štěstí a podává inspirativní příběhy lidí z různých koutů světa. Zjistíte, že štěstí nelze dosáhnout prostřednictvím materiálního bohatství nebo vnějšího úspěchu, ale především prostřednictvím mezilidských vztahů, důležitosti zážitků a sebepřijetí.

Nemůžeme se dočkat, až začnete objevovat tyto skvělé dokumenty na Netflixu a získávat inspiraci a motivaci k osobnímu rozvoji. Podívejte se na ně dnes večer a dejte nám vědět, jak se vám líbí!
8. Dopřejte si chvíle zasmání s lehčími a humornými dokumenty na Netflixu

8. Dopřejte si chvíle zasmání s lehčími a humornými dokumenty na Netflixu

Netflix je společností, která neustále rozšiřuje svůj pestrý výběr dokumentárních filmů. Pokud jste fanoušci lehčích a humorných žánrů, máte na výběr z mnoha skvělých možností. Dopřejte si chvíle zasmání a odpočinku od každodenní rutiny s těmito skvělými dokumenty na Netflixu:

 1. "That’s not Funny" – Tento dokument dokazuje, že humor může být nástrojem ke zvládnutí i těch nejtemnějších témat. Prostřednictvím rozhovorů s komiky z různých žánrů se dozvíte, jak se snaží najít rovnováhu mezi smíchem a respektováním citlivých témat.

 2. "The Toys That Made Us" – Pokud jste vyrůstali s hračkami jako Barbie, G.I. Joe nebo Star Wars figurky, tento dokumentární seriál vám přinese nostalgický zážitek. Prozkoumejte historii a dědictví nejpopulárnějších hraček všech dob a zjistěte, jak ovlivnily naše dětství.

 3. "Bill Cunningham New York" – Tento dokument sleduje legendárního módního fotografka Billa Cunninghama při jeho práci v New Yorku. Prostřednictvím jeho očí se podíváte na módní scénu velkoměsta a rodící se trendy. Tento film je skvělým způsobem, jak se pobavit a zároveň inspirovat odvahou a vášní jednoho z nejuznávanějších fotografů.

Těmto dokumentům na Netflixu se nemůžete stačit smát. Tak si dopřejte chvíle zasmání a objevte všechny perličky, které vás příjemně rozveselí. A co je nejlepší na tom všem? Všechny tyto filmy si můžete pustit přímo na Netflixu a užít si je ve svém volném čase! Pokud jste fanouškem dokumentárních filmů, Netflix má pro vás spoustu skvělých titulů. Od hlubokých historických příběhů po aktuální témata, Netflix nabízí široký výběr filmů, které vás nezklamou. Užijte si jedinečnou kombinaci zábavy a poznání s nejlepšími dokumenty na Netflixu!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *