Nejlepší české filmy pro děti 80 léta: Klasické filmy pro děti z 80. let

Nejlepší české filmy pro děti 80 léta: Klasické filmy pro děti z 80. let

Pokud⁤ jste ⁣vyrůstali v‌ osmdesátých letech, jistě pamatujete na některé z nejlepších českých filmů ⁣pro děti té doby. Připomenout si je ‌společně v tomto článku a zavzpomínat na časy, kdy jsme se⁤ koukali na skvělá dobrodružství přímo z našich televizních obrazovek.

1. ⁣Kultovní české ‍filmy 80. let: Nejlepší dětské snímky plné⁢ nostalgie

V 80. ‌letech vznikl v českém filmovém průmyslu mnoho⁣ kultovních dětských snímků, které dodnes vyvolávají ⁣v mnoha dospělých potěšení a vzpomínky plné nostalgie. Tyto klasické filmy pro děti z 80. let nejenže postrčily českou kinematografii ⁣do popředí, ale také se staly milovanými učebnicemi života ⁢pro ‌mnoho generací.

Za nejlepší dětské snímky ‍plné nostalgie jsou považovány především legendární ⁤ "Křídla Vánoc" režiséra Karla Zemana a "Trhák" od ⁢Jiřího Menzela. "Křídla⁣ Vánoc" je fantastický příběh o dívce, která putuje za ​vylomenými ‌vánocemi a dokáže zachránit‍ nejen Vánoce, ale i svět magie. Tento film je přelomový ⁤svým⁢ použitím animovaných postav v kombinaci s živými herci. "Trhák" zase vypráví ​příběh kluka jménem Petr, který získá důležitou roli ve⁣ filmu a stává se‌ hvězdou, ale zároveň musí čelit nečestným⁣ praktikám ve filmovém byznysu.

Dalšími nezapomenutelnými filmy jsou ‍ "Pan Tau" a "Byl jednou jeden polda". Pan Tau, pohádková postava němého gentlemana, je známý svým kloboukem a čarodějnou⁣ hůlkou, kterou napravuje nepravosti světa⁤ kolem sebe. V "Byl jednou jeden polda" ‌ se diváci setkají s hlavním hrdinou, policejním komisařem Krausem, který‍ se snaží vyřešit zločiny v malé vesnici plné ‍neobvyklých postav.

Tyto a mnoho ⁢dalších českých ‌dětských filmů z ⁢80. let dodnes zaujímají pevné místo v ‌srdcích diváků všech věkových skupin. Jsou plné nespoutaného příběhu, napínavých dobrodružství ‌a především hodnot, které jsou pro děti stále aktuální – přátelství, láska ⁢a ⁢odvaha. Užijte si nostalgickou jízdu do minulosti a ponořte se do​ těchto klasických filmů plných dobrodružství ‍pro celou rodinu!

2. Nezapomenutelné klasiky pro děti: Česká​ filmová​ produkce 80. let zůstává ikonou

Podívejte se s námi na nezapomenutelné ‌klenoty české filmové produkce 80. let, které zůstávají ikonami v oblasti filmů pro děti. Tato éra přinesla skvělá díla, která oslovila nejen mladé diváky, ⁢ale i jejich⁣ rodiče. Zde je výběr nejlepších klasických filmů, které si jistě zaslouží vaši pozornost:

 1. "Dáša" – Tento příběh ⁤odvážné a důvtipné dívky, která se vydá na nebezpečnou cestu, je doslova považován za kultovní film. Dáša i dnes baví ​děti svým dobrodružstvím, záhadami‌ a fantastickou atmosférou.

 2. "Ferda Mravenec" – ‌Kdo by neznal chytrého a vtipného Ferdu Mravence? Tato⁤ postavička se ⁤stala ikonou českého animovaného filmu. Příběhy Ferdy jsou plné humorných situací a nenásilného poselství pro děti.

 3. "Cesta do pravěku" – Toto mistrovské dílo přináší dobrodružný příběh skupiny dětí, která se vydává na cestu časem do doby dinosaurů. Film nejenže zaujme svou úchvatnou animací, ale také nabízí vzdělávací prvky pro malé⁢ diváky.

 4. "Pan‌ Tau" – Tento přelomový televizní seriál​ je proslulý svým⁢ tajemným a trochu podivným hlavním hrdinou -​ panem Tauem. Jeho ⁣neuvěřitelné kouzelné schopnosti a⁣ schopnost pomáhat‍ ostatním jsou i dnes​ nadčasové.

Tyto nezapomenutelné klasiky české filmové produkce ⁣80. let jsou stále živé a ⁢oslovují nové generace dětí. Užijte si společné sledování s vašimi dětmi a přenesete‍ se do světa ⁢plného fantazie a dobrodružství!
3. Nejzábavnější ​filmy pro ‍malé diváky: Osmdesátá ⁤léta ve světle dětského filmu

3. Nejzábavnější filmy pro malé diváky: Osmdesátá léta ve ​světle dětského filmu

Nejlepší české filmy pro děti ze 80. let navodí v dětech⁣ i dospělých nostalgickou atmosféru starých časů. Tato éra byla plná ⁤nezapomenutelných filmů, které přinášely zábavu a poučení. Osmdesátá léta byla charakteristická svým originálním stylem a nezapomenutelnými postavami. ​Zde je naše seznam nejzábavnějších českých filmů pro malé diváky, které vám připomenou to nejlepší ⁤z ​tohoto vzrušujícího období.

 • "Ferda Mravenec" (1983): Tato klasika je ‍o ‍protřelém​ a dobrodružném hmyzím kamarádovi, který je vždy připraven‍ pomoci. Diváci se budou smát dohromady se směšnými situacemi, které Ferda stále zažívá.

 • "Král Ubu" (1983): Tato temná pohádka je plná nádherných scén a jedinečných postav. Příběh ‍vypráví ​o krutém a nedůstojném králi,‍ který ⁣získal moc nad celým královstvím. Děti se nenechají stáhnout ​do temnoty, ale odpoutají se od reality a budou sledovat, jak ‌hlavní‌ hrdina bojuje proti​ zlu.

 • "O Princezně ⁤Jasněnce a létajícím ‌ševci" (1987): Tento film přinese do dětí radost a vzrušení. Film spojuje pohádkovou atmosféru s dobrodružstvím a přátelstvím. Jasněnka a švec se vydají na fantastickou cestu plnou nejrůznějších překážek, kde dokáží, že odvaha​ a láska jsou silnější‌ než‍ jakýkoliv postrach.

Těmito filmy se ‌děti budou smát, budou se do nich ⁣vtahovat a zůstanou jim v srdcích po celý život. Připomeňte si společně s vašimi dětmi nezapomenutelná osmdesátá léta​ a užijte si klasické české filmy pro malé ⁣diváky plné dobrodružství, přátelství a poučení.
4. Proč jsou české dětské filmy 80. let stále neodolatelné pro mladou​ generaci

4.⁣ Proč jsou české dětské filmy 80. let stále neodolatelné pro mladou generaci

České dětské filmy​ z 80. let jsou⁢ dodnes neodolatelné pro mladou generaci, a to z mnoha důvodů. Prvním faktorem je ⁢jejich kvalita‍ a umělecká hodnota, která přetrvala v průběhu desetiletí. Tyto klasické ⁣filmy jsou stále výjimečné díky své originalitě, zajímavým příběhům ​a⁤ skvělému hereckému obsazení.

Dalším důvodem‌ popularity těchto filmů mezi mladými diváky je jejich univerzálnost a aktuálnost. I přes⁤ to, že byly natočeny před mnoha lety, zpracovávají⁤ témata a problémy, které jsou stále relevantní pro děti‍ dnešní doby. Promítají do svých příběhů životní lekce, dobrodružství a přátelství, které propojí mladou generaci s tím, co se odehrává na plátnech.

Posledním‌ důležitým aspektem je také sentimentální hodnota těchto filmů. Pro mnoho dnešních rodičů jsou české dětské filmy z 80.‌ let spojeny s jejich vlastními dětstvími a přinášejí jim vzpomínky na časy, kdy si sami užívali těchto pohádkových příběhů. Díky tomu jsou tyto filmy pro⁣ ně příležitostí⁣ sdílet kus svého dětství s vlastními‍ potomky, čímž vytvářejí silné rodinné ‌pouto mezi generacemi.

Výběr nejlepších českých​ filmů pro děti z 80. let je bohatý a rozmanitý. Od klasických pohádek jako ⁢je "Tři oříšky pro popelku" a "Pyšná princezna", přes dobrodružná dobrodružství jako je "Rumburak" a "Dobrodružství kriminalistiky", až po srdečnou komedii jako je "Kluk​ za dvě pětky" – tyto filmy mají pevné místo v srdcích nejen dětí, ale i dospělých diváků. Všechny tyto filmy mají jedno společné – vizuální kouzlo,⁣ úchvatné příběhy a nepřekonatelný český‍ šarm, který⁣ je odlišuje‌ od dnešní produkce. Není divu, že tyto ‌kultovní filmy ⁣přetrvaly test času a nadále oslovují i ⁢novou ‍generaci diváků.

5. Kde začít? Doporučení nejlepších českých filmů pro děti⁢ z osmdesátých let

Právě jste našli správné místo, abyste začali prozkoumávat nejlepší české filmy, které byly vytvořeny pro děti ⁣v osmdesátých letech. Tento zlatý věk​ české ⁢kinematografie přinesl mnoho klasiků, které děti si dodnes zamilovaly. Zde‍ najdete‌ doporučení pro ⁢nejlepší filmy z této éry, které rozhodně stojí za prohlížení.

 1. Křídla Vánoc – Tento‍ pohádkový film je zcela jedinečným klenotem českého kinematografického dědictví. Děti se ocitnou ve fantastickém světě Vánoc, kde se dozvědí o důležitých hodnotách jako je láska, přátelství a‍ sdílení.⁤ Krásná hudba a⁣ skvělé herecké výkony činí tento film⁢ nezapomenutelným.

 2. Krkonošské pohádky – Tato⁢ série filmů⁤ je považována za​ vrchol českého pohádkového žánru. Děti zde​ naleznou příběhy plné dobrodružství, kouzel a magie ‍z podhůří Krkonoš. Každý‌ díl je zábavný, plný originálních postav‌ a legračních situací.⁢ Určitě se s nimi nebudete nudit!

 3. Šíleně smutná⁤ princezna – Tento film patří ‍mezi nezapomenutelné české komedie a je zároveň skvělou volbou pro děti. Příběh sleduje Třináctou,‌ princeznu trpící neustálou smíšenou náladou. Film vtipně ukazuje, že pravá láska může změnit vše,‍ a že přijmout sebe samého je nejdůležitější.

Tyto filmy jsou pouze malou‍ ukázkou toho, co osmdesátá léta⁤ nabídla českému filmovému průmyslu pro děti. Jsou to původní, zábavné a poučné⁢ příběhy, které zaujmou každého. Takže se pohodlně usaďte, pustěte si jeden‌ z nejlepších českých filmů pro děti osmdesátých⁣ let a zažijte výjimečnou filmovou cestu do minulosti.

6. Prozkoumejte ​kouzlo minulosti: Nejikoničtější dětské filmy z éry ‌80. let

Nejlepší české filmy pro děti⁢ 80 let: Klasické filmy pro děti z 80. let

Když se řekne „dětské filmy z 80. let“, mnoho‍ lidí pravděpodobně vzpomene na kouzelnou éru, kdy se na plátnech kin objevily nespočetné​ množství nezapomenutelných děl. Česká kinematografie se v⁢ té době také chopila slova ‌a vytvořila ⁣několik ‍ikonických​ filmů určených pro mladé diváky.

Významné české filmy pro ‌děti z 80. let nabízely příběhy plné dobrodružství, fantazie a nezapomenutelných postav. Zaujaly děti i dospělé svou originalitou‍ a často se staly kultovními. Připomeňme si některé​ z nich:

 • Pyšná princezna – Pohádkový muzikál, který získal srdce mnoha generací. Malá princezna z‍ dílny Jiřího Trnky vtáhne diváky do svého světa plného magie a překážek.
 • Tři ⁤veteráni – Životní příběh⁤ tří kamarádů vypráví dojemný a zároveň poutavý⁣ příběh o kamarádství ​a odhodlání. Film ​režiséra‌ Jacka Bromského si dodnes udržuje svou popularitu.
 • Ferda Mravenec –⁣ Kreslený film o dobrodružství Ferdy ⁤Mravence, přítelíčka ​všech ‌dětí. Tento nadčasový příběh⁣ se stal jedním⁤ z nejoblíbenějších českých​ animáků vůbec.

Dětské filmy z 80. let dnes stále ​těší děti i jejich⁣ rodiče.⁤ Jejich kouzlo a kvalita přetrvala léta a dodnes představuje výjimečnou součást české filmové historie.

7. Důvody, proč znovu navštívit tato filmová díla: Bohatý ‌výběr pro zábavu celé rodiny

7. Důvody, proč znovu ​navštívit ​tato filmová díla: Bohatý výběr pro ‌zábavu celé rodiny

Pokud jste vyrůstali v osmdesátých letech, jistě si⁣ pamatujete na ty úžasné filmy pro děti,​ které v té⁣ době ovládaly obrazovky. Nejenže tyto klasické filmy pro děti z 80. let jsou plné nostalgických momentů,⁢ ale jsou také⁣ skvělou ‌volbou pro zábavu celé ⁤rodiny. ⁤

Co dělá tyto filmy⁢ tak výjimečnými? Za ⁤prvé, nabízejí nám skvělý pohled na to, jak svět dětství vypadával v minulosti. ⁤Dějově jsou plné ​dobrodružství, fantazie a neustálých překážek, které se často řeší ⁢skrze lásku a přátelství.⁣ Tyto filmy ukazují hodnoty, jako je ‌odvaha, důvěra a odhodlání, a přinášejí dětem skvělé poučení.

Zde je několik​ nejlepších českých filmů pro děti z 80. let, které ‍byste měli⁤ určitě znovu navštívit:

 • "Pyšná princezna" – Tento klasický pohádkový‍ film z roku 1985 je plný vzrušení a humoru. Vypráví příběh Pyšné princezny, která se musí naučit hodnotějích ⁤v životě než ‌je jen krása. Film nabízí skvělou kombinaci ⁤dobrodružství, pohádky a utajené poučení.

 • "Křídla Vánoc" – Tento televizní film z roku 1983 je ⁤poutavým dobrodružstvím, které nám přináší příběh dětského kamarádství a síly‌ přání. Jedná se o příběh malého chlapce, který se setká s kouzelným andělem, který mu dává křídla a pomáhá mu získat zpět věci, které přišel o vánočních svátcích. Film je plný ‍kouzel a emocí​ a jistě zaujme celou rodinu.

 • "Staré pověsti české" – Tento epický ⁣filmový projekt se skládá ze​ tří částí, které jsou založeny ⁣na českých pověstech a ⁤mýtech.‌ Každá část je vizuálně ohromující a nabízí nezapomenutelné dobrodružství. Tyto pověsti se staly nedílnou součástí české kultury a ​jsou skvělou příležitostí‍ přiblížit je i dnešním dětem.

Tyto ⁢filmy jsou jen malým výběrem z bohatého pokladu českého filmu pro děti z⁤ osmdesátých let. Znovu je navštívit znamená nejen přinést zpět​ vzpomínky a nostalgii, ale také se podělit ‌s dětmi o unikátní ‍a kvalitní filmy, které je nenechají chladnými.

8. Objevte ‍svět fantazie a dobrodružství:‍ Legendární české filmy pro⁣ děti z období ⁣osmdesátých​ let

Pořádáte pro děti filmový večer? Hledáte ty nejlepší české filmy z osmdesátých let, které potěší malé⁢ i velké diváky? Pak jste na​ správném místě! Naše kolekce legendárních českých filmů z⁤ období osmdesátých ‍let je plná fantazie, dobrodružství a nezapomenutelných příběhů.

V osmdesátých letech, kdy československý film prožíval ‍svého zlatého věku, vzniklo několik filmů, které se ⁤staly ​klasikou a získaly si lásku⁢ dětí i dospělých. Naše kolekce obsahuje takové skvosty jako "Lotrando ⁢a Zubejda", "Kouzelník‌ Šmudla" nebo "My všichni ⁣školou povinní".

Tyto filmy přinášejí dětem nejenom zábavu,‍ ale také učí hodnotám jako odvaha, přátelství‌ a věrnost. Skvělá herecká výkonnost a inovativní příběhy přináší dětem nezapomenutelné dobrodružství ​a radost.

Prožijte s dětmi neuvěřitelné příběhy ⁢plné fantastických světů a nezapomenutelných postav. Tyto klasické filmy jsou i dnes mimořádně populární a splní očekávání každého diváka.

Vytvořte nezapomenutelnou filmovou atmosféru a⁤ seznámte ⁢své děti s krásou českých filmových klenotů. Tyto legendární filmy ​jsou příslibem zábavy a dobrodružství⁢ pro celou rodinu.

Vzpomeňte si na vaše dětství a‍ dopřejte radostné chvíle⁤ svým⁤ dětem.‍ Vydejte se spolu ⁣na fantastickou⁤ cestu přes osmdesátá léta českého ⁤filmu! ‌Doufáme, ⁣že jsme vás⁣ přenesli zpět do 80. let prostřednictvím našeho⁤ průvodce nejlepšími českými filmy pro děti. Tyto klasické filmy jsou plné dobrodružství, emocí a nezapomenutelných⁢ postav. Přejeme vám ⁤radostné ‍sledování a příjemné vzpomínky na​ tuto zlatou éru české⁣ kinematografie!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *