Arabela Herci: Kdo hrál v kouzelném dobrodružství s Arabelou?

Arabela Herci: Kdo hrál v kouzelném dobrodružství s Arabelou? Odhalujeme tajemství herců, kteří se stali součástí nezapomenutelného českého seriálu. Víte, kdo se toulal Arabeliným světem?
<img class="kimage_class" src="https://vipfilmy.cz/wp-content/uploads/2024/01/g0d9c83d2380574b0de300fe47b7e9d5760fbbe0ddd9310ebc15c391cf4278033298b206c8c41e8547cd4ff2cf2dd8b900c1c4a69ffcf889a2e23ae9f82ead3d8_640.jpg" alt="Here are 10 consecutive headings for an article about "Arabela Herci: Kdo hrál v kouzelném dobrodružství s Arabelou?":">

Here are 10 consecutive headings for an article about "Arabela Herci: Kdo hrál v kouzelném dobrodružství s Arabelou?":

V kouzelném dobrodružství s Arabelou se objevila řada talentovaných herců, kteří přivedli tuto pohádkovou sérii k životu. Zde je seznam deseti herců, kteří si získali srdce diváků svými nezapomenutelnými výkony:

 1. Michal Dočolomanský – Hlavní roli v seriálu Arabela ztvárnil charismatický Michal Dočolomanský. Jeho úžasný herecký projev a schopnost přenést na plátno ducha sympatického Rumburaka nadchly publikum.

 2. Naďa Konvalinková – V roli princezny Arabely se uplatnila skvělá Naďa Konvalinková. Její nevinný a rozkošný výraz dokonale vtělil do postavy důvěřivou a dobrodružnou princeznu.

 3. Jiřina Bohdalová – Nezapomenutelnou postavu Rumburakovy manželky, čarodějnice Fata Morgany, si zahrála Jiřina Bohdalová. Její vtipná a výrazná herecká kreace přinesla seriálu další rozměr.

 4. Petr Nárožný – V roli farmáře Sidonie tvořil zabijáckou dvojici s Rumburakem Petr Nárožný. Jeho roztomilý styl a výjimečný komediální talent přinesl mnoho smíchu do této pohádkové série.

 5. Jiří Lábus – Populární herec Jiří Lábus se v seriálu Arabela objevil ve zlém duchu Majutchu. Jeho schopnost hrát komické i temné role ho učinila skvělou volbou pro tuto postavu.

 6. Vlasta Chramostová – V roli Rumburakovy milované Kastulky zazářila Vlasta Chramostová. Její přirozená elegance a talent ji udělaly ideální volbou pro tuto romantickou postavu.

 7. Vladimír Menšík – Nejlepší přítel Arabely a statečný detektiv Tonda Blaník byl ztvárněn výborným hercem Vladimírem Menšíkem. Jeho energické vystoupení přineslo sérii potřebnou dynamiku.

 8. Jiří Hrzán – Do role prince Adalberta se dokonale hodil Jiří Hrzán. Jeho aristokratická a ušlechtilá přítomnost dala postavě potřebnou vážnost a přesvědčivost.

 9. Zita Kabátová – Mladá a talentovaná Zita Kabátová si zahrála princeznu Kristýnku a svým roztomilým vzhledem i půvabem získala diváky všech věkových kategorií.

 10. Dagmar Patrasová – Můžeme také vyzdvihnout výkon Dagmar Patrasové, která hrála postavu skřítka Arabelina Cipíska. Její zvídavost a rošťácký projev byly zdrojem neustálé zábavy.

Tato skvělá sestava herců přinesla nezapomenutelné okamžiky a příběhy do kouzelného světa Arabely. Jejich působivé herecké výkony dodaly jedinečnou atmosféru této kultovní pohádce.

1. Poznejte herecké obsazení kultovního seriálu Arabela

Herectví je jednou z nejpodstatnějších složek každého úspěšného seriálu a Arabela není žádnou výjimkou. V tomto kultovním československém seriálu, který oslavuje své 40. výročí, se představilo množství talentovaných hereckých osobností.

Začneme u samotné Arabely, hlavní hrdinky tohoto kouzelného dobrodružství. Tuto mladou dívku s neodolatelnou energií a šarmem vtělila naší zemi neuvěřitelně oblíbená herečka Jana Nagyová. Její věrný průvodce a rádce, kocour Rumburak, byl ztvárněn jedním z největších hereckých talentů naší země – Vladimírem Menšíkem.

Mezi dalšími významnými herci, kteří se objevili v seriálu, patří:

 • Petr Nárožný (postava krále Mateje)
 • Yvetta Blanarovičová (postava královny Ljubuše)
 • Dagmar Havlová (postava princezny Krispy)
 • Jan Kačer (postava Slunce)

Jejich skvělé herecké výkony přispěly k nezapomenutelnému zážitku, který seriál Arabela přináší miliónům diváků po celých 40 let.

2. Arabela: Kdo ztvárnil hlavní postavy v této kouzelné sérii?

2. Arabela: Kdo ztvárnil hlavní postavy v této kouzelné sérii?

V sérii Arabela se objevuje skvělá sestava herců, kteří ztvárňují nezapomenutelné postavy. Jednu z hlavních rolí, Arabelu, představuje herečka Jana Nagyová. S její přirozenou křehkostí a nadšeným výrazem ve tváři dokonale vtěluje dívčí hrdinku, která je vždy plná dobrodružství a odvahy.

Další hlavní postavy, které nejednou v seriálu zachraňují situaci, jsou princ Xenon a čert Rumburak. Princ Xenon je ztvárňován hercem Vladimírem Menšíkem, který svou energií a vtipem dokáže bavit diváky ve všech situacích. Čerta Rumburaka naprosto věrohodně představuje legendární herec Miloš Kopecký. Jeho charakteristický hlas a mimika jsou pro postavu Rumburaka naprosto nezapomenutelné.

Dalšími významnými členy hereckého obsazení jsou například Josef Dvořák, který si zahrál princeznu Rozárku, nebo Svatopluk Beneš, který ztvárnil postavu krále Midase. Spolu s dalšími skvělými herci se v seriálu Arabela podařilo vytvořit nezapomenutelnou atmosféru a dobrodružství, které pozitivně zaujalo diváky nejen v minulosti, ale také v dnešní době.
3. Podívejte se, jakým významným hercům se podařilo dostat se do Arabely

3. Podívejte se, jakým významným hercům se podařilo dostat se do Arabely

Jako jedno z nejoblíbenějších českých pohádek není divu, že do kouzelného dobrodružství s Arabelou se podařilo dostat skvělým hereckým talentům. Tato kouzelná série, která se poprvé vysílala v roce 1979, získala díky výbornému obsazení širokou popularitu a je známa i v zahraničí.

Mezi významnými herci, kteří se objevili v Arabele, patří:

 • Vladimír Menšík – český herec a komik, který ztvárnil roli kouzelníka Rumburaka, byl možná nejznámější postavou po boku Arabely.
 • Jiří Lábus – další významný český herec, který se proslavil rolí nemanželského syna kouzelníka Arabely – Voltýře. Jeho vtipná interpretace si získala srdce diváků.
 • Libuše Šafránková – talentovaná herečka, která ztvárnila hlavní roli Arabely a stal se z ní nezapomenutelný pohádkový symbol.

4. Jakou roli sehráli Josef Abrhám a Petra Černocká ve slavném televizním seriálu?

4. Jakou roli sehráli Josef Abrhám a Petra Černocká ve slavném televizním seriálu?

V televizním seriálu Arabela sehráli důležité role herci Josef Abrhám a Petra Černocká. Josef Abrhám ztvárnil postavu Honzy Nováka, mladého studenta, který se zaplete do dobrodružství s kouzelnou Arabelou. Jeho přirozená herecká schopnost a charismatický projev přinesly postavě Honzy životnost a uvěřitelnost.

Petra Černocká zase ztělesnila roli princezny Arabely, kouzelné bytosti přišlé ze známého pohádkového světa. Její talent a grácie jí umožnily přenést Arabelu do našich obrazovek s neuvěřitelnou lehkostí a grácií. Jejich herecké doplňování a chemie na obrazovce byla naprosto ohromující a zajišťovala neodolatelnou zábavu pro diváky.

Oba herci patří mezi nejvýznamnější tváře českého divadla a filmu a jejich přínos k úspěchu seriálu Arabela nelze přehlédnout. Díky jejich talentu a profesionálnímu přístupu se seriál stal legendou české televize a vstoupil do srdcí diváků po celých generací.
<img class="kimage_class" src="https://vipfilmy.cz/wp-content/uploads/2024/01/g608429fd996685109abca45a525002b2848d45d70a4cb650ab677d7c32c1b7229ef006aae9af97a2b4e43af11af834b2_640.jpg" alt="5. Zajímavosti o hercích, kteří si zahráli v Arabele – od Jana Hartla po Ivana Mládka">

5. Zajímavosti o hercích, kteří si zahráli v Arabele – od Jana Hartla po Ivana Mládka

Na obrazovce jsme měli tu čest vidět mnoho vynikajících hereckých výkonů ve zábavném kouzelném seriálu Arabela. Od dobrodružství s princeznou Arabelou a čarodějem Rumburakem si tu zahráli největší hvězdy českého filmu a divadla. Jednou z nezapomenutelných postav byl samozřejmě kouzelný čaroděj Rumburak, kterého sestoupil na zemně ztvárnil herec Jan Hartl. Jeho výrazné obočí a hlas plný tajemna se staly ikonickými a vyryly se do paměti mnoha diváků.

Další významnou rolí v seriálu Arabela byla postava princezny Arabely, kterou přesvědčivě a s neskutečnou grácií představila herečka Vilma Čoková. Její elegance a tajemná krása dodávali příběhu pohádkovou atmosféru a nezapomenutelné kouzlo.

Mezi dalšími výraznými postavami se objevil také herec Ivan Mládek, který ztvárnil roli profesora Ondřeje Brzkého. Jeho vtipné a humorné dialogy přinášely do Arabely živost a úsměv na tváři diváků. Kombinace talentu a charisma těchto herců vytvořila jedinečný a nezapomenutelný příběh, který se stal milovaným klasikem českého televizního dětství.
6. Proč byli herci Vladimír Menšík a Yvetta Blanarovič legendárními postavami v Arabele?

6. Proč byli herci Vladimír Menšík a Yvetta Blanarovič legendárními postavami v Arabele?

Herectví Vladimíra Menšíka a Yvetty Blanarovič bylo klíčovým faktorem, který přispěl k jejich legendárnímu statutu v televizním seriálu Arabela. Představitelé hlavních rolí princezny Arabely a čaroděje Rumburaka se stali ikonami dětského televizního světa a jejich herecké výkony zůstávají v paměti diváků dodnes.

Vladimír Menšík exceloval v roli sympatického, chytrého, a přitom trochu neohrabaného kouzelníka Rumburaka. Jeho charismatický projev a schopnost vtělit se do své postavy vytvořil séměj rajské postavy, která byla zároveň milá a důvěryhodná. Jeho herecký talent přinášel do seriálu potřebný humor a zaujal tak dětské i dospělé diváky.

Yvetta Blanarovič ztvárnila roli princezny Arabely, nejen krásnou a statečnou, ale také milou a důvěřivou hrdinku. Její schopnost propojit se s diváky a dát postavě život ji učinila zásadní součástí úspěchu seriálu. Blanarovič dokázala vyjádřit nejen princezninu snovou povahu a touhu po dobrodružství, ale také vztahové nuance a dojemnou naivitu, které divákům přirostly k srdci.

Díky vynikajícím hereckým schopnostem Vladimíra Menšíka a Yvetty Blanarovič se stali nezapomenutelnými legendami v seriálu Arabela. Jejich výrazné a ukázněné výkony přinesly nejen zábavu a dobrodružství, ale také zanechaly trvalý dojem na fanoušky seriálu.
7. Herecké duo Jiří Lábus a Miloš Kopecký: Kdo by si Arabelu dokázal představit lépe?

7. Herecké duo Jiří Lábus a Miloš Kopecký: Kdo by si Arabelu dokázal představit lépe?

Jiří Lábus a Miloš Kopecký jsou nezapomenutelným hereckým duem, které vytvořilo jedinečné postavy ve slavném televizním seriálu Arabela. Jiří Lábus ztvárnil roli čaroděje Rumburaka, který se stal ikonickou postavou díky svému neobyčejnému smyslu pro humor a chytlavým hláškám. Jeho přesvědčivý výkon a schopnost přenést diváky do světa kouzel ho učinili oblíbeným hereckým talentem.

Na druhé straně máme Miloše Kopeckého, který ve hře Arabely hrál roli správního a roztomilého čaroděje Alfreda. Jeho charismatická přítomnost a vtipné dialogy vytvářely dojemné scény plné romantiky a komedie. Jeho herecký výkon dotvářel kouzlo celého seriálu a přinášel divákům nezapomenutelné okamžiky.

Oba herci si získali srdce diváků svým talentem a dokonale spolu fungovali jako herecké duo. Jejich chemie na obrazovce byla cítit, a to bylo zřejmé ve všech scénách, ve kterých se objevili. Je obtížné si představit, že by někdo jiný mohl lépe ztvárnit tyto dvě ikonické postavy.

Jiří Lábus a Miloš Kopecký se stali nedílnou součástí našich televizních obrazovek a Arabela se stala nezapomenutelným dílem českého televizního divadla. Jejich herecké dovednosti a schopnost vytvořit přesvědčivé postavy přispěly k úspěchu tohoto kouzelného dobrodružství s Arabelou.
8. Znáte všechny nezapomenutelné postavy, které si v Arabele zahráli Julie Jurištová a Vlasta Žehrová?

8. Znáte všechny nezapomenutelné postavy, které si v Arabele zahráli Julie Jurištová a Vlasta Žehrová?

V Arabele, legendárním československém seriálu, který měl premiéru v roce 1979, si Julie Jurištová a Vlasta Žehrová zahrály několik nezapomenutelných postav. Tyto dvě talentované herečky rozehrály dobrodružství Arabely, mladé princezny ze zapomenuté říše. Jestliže sledujete tento pohádkový seriál, jistě si vzpomenete na některé z jejich ikonických postav.

Julie Jurištová ztvárnila tajemnou vílu Filly, která pomáhá Arabele v jejím každodenním boji proti záhadám a temným silám. Její vášeň a laskavost, propojené s nadpřirozenými schopnostmi, přinášejí do seriálu magii a nikdy nezvyklé rady. Julie Jurištová skvěle ukazuje emocionální hloubku této postavy.

Vlasta Žehrová si zahrála dvě důležité role v seriálu Arabela. Nejprve jako stará hůlka, která se mění v mladou dívku a dostává se tak do rukou Arabele. Poté se Vlasta Žehrová objevuje jako princezna Šatelková, která přispívá k zápletkám a napětí v příběhu. Její schopnost ztělesnit různé postavy s odlišnými charaktery ji činí výjimečnou a nezapomenutelnou.

Podívejte se znovu na Arabelu a dejte se dobrodružství šťastné princezny. Nezapomeňte na nezapomenutelné herečky, Julie Jurištovou a Vlastu Žehrovou, které do těchto postav vložily zvláštní kouzlo.

9. Kdo byl překvapivým obsazením v kouzelném dobrodružství s Arabelou?

Michal Dočolomanský jako Fantom
Jedním z největších překvapení v kouzelném dobrodružství s Arabelou bylo obsazení Michala Dočolomanského do role Fantoma. Tato ikonická postava, zosobňující zlo a temnotu, byla vytvořena s nesmírným charisma a výrazností, kterou jen velký herec jako Dočolomanský dokáže přinést. Jeho výkon byl přesvědčivý a emocionálně působivý, dovedl diváky proniknout do nejtemnějších koutů Fantomovy duše.

Zdena Hadrbolcová jako Arabela
Arabela, hrdinka celého seriálu, byla ztvárněna talentovanou herečkou Zdenou Hadrbolcovou. Její přirozenost a šarm okouzlily diváky od první chvíle a stala se symbolem dobrodružství, fantazie a dobroty. Její výkon byl plný energie a vitálnosti, přičemž dovedla propojit Arabelinu naivitu s její rostoucí silou a odvahou. Hadrbolcová tak dokázala přinést hloubku a autenticitu do této ikonické role.

Dalibor Gondík jako Šimon
Rolí nazývaného "Vodoňáka" se stal nesmírně populární herec a zpěvák Dalibor Gondík. Jeho vtipné a chytré hlášky, spolu s charismatickým vystupováním, okamžitě získaly srdce diváků. Jeho svérázná interpretae Šimona dodala seriálu lehkost a pořádnou dávku humoru. Gondíkova přirozená chemie s ostatními herci také přispěla k těsnému propojení postav a vytvoření harmonického ensemble.

10. Doporučujeme se podívat na další filmy a seriály s účinkujícími z Arabely

Pokud jste si už vychutnali kouzelné dobrodružství s Arabelou a chcete objevovat další filmy a seriály, ve kterých účinkovali herci z této oblíbené pohádky, máme pro vás pár doporučení. Zde je seznam několika zajímavých titulů:

 1. Čarodějův učeň (1983) – V tomto příběhu zasazeném do časů středověku se setkáte s Milošem Kopeckým, který ztvárnil roli nezapomenutelného čaroděje Honzy.
 2. Kouzelník (1977) – Pokud jste si oblíbili výkon Jiřího Lábuse jako krále Viktora a chtěli byste ho vidět v jiné fantastické roli, pak je tento film pro vás. Vydejte se na cestu do světa iluzí a magie.
 3. Byl jednou jeden dům (1975) – V této české komedii se můžete těšit na ztvárnění škodolibého čerta Hvarekta, kterého si zahrál Vlastimil Brodský.

Tyto tři filmy jsou jen začátek. Arabela účinkující se podíleli na celé řadě dalších úspěšných titulů. Máte-li chuť na další podobné filmy a seriály, neváhejte si je vyhledat a užít další okouzlující dobrodružství v jejich společnosti! Ať už jste milovníkem pohádek nebo prostě jenom zvědavým čtenářem, Arabela Herci vás určitě zaujme. Zjistěte, kdo se skrývá za těmito nezapomenutelnými postavami a ponořte se do tohoto kouzelného světa s námi.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *