Nejlepší britské seriály pro začátečníky: Oblíbené tituly pro začátečníky

Nejlepší britské seriály pro začátečníky: Oblíbené tituly pro začátečníky

Vstupte do úžasného světa britských seriálů pro začátečníky. Od klasik až po moderní hity, tato přehlídka titulů vám pomůže najít tu pravou volbu!

Nejlepší britské seriály pro začátečníky: Oblíbené tituly pro začátečníky

Vstup do světa britských televizních seriálů může být vzrušující, ale také přehlceným záležitostí. Proto jsme pro vás připravili seznam nejlepších britských seriálů, které jsou ideální pro začátečníky. Tyto tituly jsou široce oblíbené mezi diváky a nabízejí nejen skvělé příběhy, ale také vynikající herecké výkony a fascinující kulisy.

Jedním z nejznámějších britských seriálů je jistě "Sherlock". Tato moderní reinterpretace klasických příběhů detektiva Sherloka Holmese vás zaujme svým chytrým vyprávěním a brilantním herectvím Benedikta Cumberbatche. Každá epizoda je jako malý film plný napětí a inteligentního humoru.

Dalším titulem, který byste neměli minout, je "Downton Abbey". Tento historický drama seriál vás zavede do světa anglické aristokracie na počátku 20. století. Skvěle napsané příběhy a poutavé postavy vás vtáhnou do zákulisí tohoto elegantního sídla. Díky podmanivým hereckým výkonům se budete cítit jako součást majestátního domu Downton Abbey.

A pokud máte rádi komediální seriály, nemůžete si nechat ujít "The Office". Tento fiktivní dokument vypráví příběh zaměstnanců malé kanceláře a jejich každodenních bizarních situací. Jednoduchý, ale geniální humor Rejčel Gervaise vám zaručuje nekonečné zábavné chvíle a smích.

Tyto britské seriály jsou skvělým vstupem do světa britského televizního umění a určitě vás potěší svými kvalitami. Vyberte si ten, který láká nejvíce, a začněte objevovat nespočetná dobrodružství, která vám nabízejí.

1. Rozbouřená komedie a skvělé postavy: Doporučení pro začátečníky v britském seriálovém světě

1. Rozbouřená komedie a skvělé postavy: Doporučení pro začátečníky v britském seriálovém světě

Britský seriálový svět je plný skvělých titulů, které si získaly srdce diváků po celém světě. Pokud se právě začínáte seznamovat s britskými seriály, můžete se těšit na jedinečné a rozmanité zážitky. V tomto příspěvku vám přinášíme doporučení nejlepších britských seriálů pro začátečníky, které vás zaručeně rozveselí a zabaví.

 1. "Peep Show"
  Tato kultovní komedie vám představí život dvou neohrabaných a neurotických spolubydlících – Marka a Jeremyho. Sérii sledujeme z jejich perspektivy, což poskytuje vtipné a často trapné situace. Příběh je plný absurdního humoru, který vás dostane svojí originalitou a nezapomenutelnými postavami.

 2. "Black Mirror"
  Pokud preferujete temnější seriály s vysokou dávkou napětí, nemůžete minout "Black Mirror". Tato antologická série zkoumá, jak technologie ovlivňuje naše životy a společnost. Každá epizoda je nezávislým příběhem s dějem odehrávajícím se v blízké budoucnosti. "Black Mirror" je nejen vizuálně ohromující, ale také intelektuálně podmanivá.

 3. "Downton Abbey"
  Pokud si rádi užíváte historického dramatu, neměli byste minout "Downton Abbey". Tato série nás zavede do života aristokratické rodiny Crawleyových na počátku 20. století. "Downton Abbey" vyniká bohatou výpravou, kvalitním scénářem a výkony skvělých hereckých obsazení. Ponořte se do elegantního a napínavého světa této vynikající britské série.

Tyto tři doporučení jsou jen začátkem vašeho putování britským seriálovým světem. Neustále se objevují nové a zajímavé tituly, které vám rozšíří obzory a přinášejí nezapomenutelné zážitky. Stačí si jen vybrat žánr, který vás oslovuje, a začít objevovat svět britských seriálů.
2. Tajuplné a napínavé: Nejlepší detektivní seriály vhodné pro nováčky

2. Tajuplné a napínavé: Nejlepší detektivní seriály vhodné pro nováčky

Tajuplné a napínavé detektivní seriály jsou oblíbenou volbou pro mnoho televizních diváků. Jestliže se chystáte seznámit se s tímto žánrem a hledáte vhodné tituly pro začátečníky, máme pro vás pár tipů. Nejlepší britské seriály jsou totiž tou pravou volbou, která vás vtáhne do světa záhad a tajemství, ať už preferujete klasický styl nebo moderní detektivní drama.

Prvním doporučením je kultovní seriál "Sherlock", který se odvíjí z příběhů slavného detektiva Sherlocka Holmese. S vynikající hereckou dvojicí Benedict Cumberbatch a Martin Freeman, se vrhnete do neuvěřitelně chytrých případů, které vás přimějí přemýšlet a snažit se odhalit zločince před dechberoucím finále každé epizody.

Dalším skvělým britským seriálem je "Broadchurch". Tato napínavá kriminální série se odehrává v pohodovém přímořském městečku, které je otřeseno nečekaným zločinem. David Tennant a Olivia Colman excelují v roli detektivů, kteří se snaží odhalit vraha a zároveň se vypořádat s neproniknutelnými lidskými psychikami obyvatel přepadeného města.

Posledním doporučením je seriál "Line of Duty", který vás uvězní v korupčním a temném světě policejních vyšetřovatelů. Tato napínavá sériovka vás zavede za zdánlivě bezvýznamnými případy, které se koneckonců ukážou jako součást rozsáhlé sítě lží a zrady. Skvělé herecké obsazení a zápletky, které vás podrží na okraji sedadla, vytvářejí nezapomenutelné zážitky.

Nezáleží na tom, který seriál z této skvělé britské kolekce si vyberete, jste na správné cestě začít svou dobrodružnou cestu do světa detektivních záhad. Tušíte, kdo je vrah? Podezříváte toho pravého? Posaďte se pohodlně a připravte se na nekonečné hodiny napětí a záhad, které tyto britské seriály nabízejí.
3. Romantika, intriky a královské dvory: Nezapomenutelné britské historické drama pro začátečníky

3. Romantika, intriky a královské dvory: Nezapomenutelné britské historické drama pro začátečníky

Britské historické drama je žánr, který si získal obrovskou popularitu po celém světě. Vyznačuje se krásnými kostýmy, detailními kulisy a napínavými příběhy, které vás vtáhnou do dění v minulosti. V tomto příspěvku vám představíme několik nezapomenutelných britských historických dramat, které jsou ideální volbou pro začátečníky.

 1. "Romantika a intriky": Toto historické drama se odehrává v době Tudorovského období a nás vtahuje do světa dvoru, plného intrik, lásky a mocenských her. Hlavní postavy jsou složeny z historických postav, jako je královna Alžběta I. nebo Anne Boleynová. Svou působivou vizuální prezentací a skvělým hereckým obsazením vám toto drama přiblíží jednu z nejzajímavějších kapitol v anglických dějinách.

 2. "Královské dvory": Toto drama se zaměřuje na život a intriky na královských dvorech různých epoch. Během sledování této série se stanete svědky vzestupu a pádu králů a královen, jejich vášní, intrik a touhách po moci. Svět královských dvorů je plný závisti, rivalit a tajemství, což zaručuje, že vás toto drama pohltí od první do poslední minuty.

 3. "Nezapomenutelné britské historické drama": Tato série spojuje rozmanité historické období a přináší nezapomenutelné příběhy, založené na skutečných událostech. Od romantiky v období regentství až po intriky v době dynastie Tudorů, tato série poskytuje skvělý přehled britských dějin. Skvělý scénář, působivé kulisy a vynikající herecké výkony zaručují, že se do těchto příběhů snadno vcítíte a nebudete se jich moci vzdát.

Ponořte se do světa britských dějin prostřednictvím těchto nejlepších britských historických dramat pro začátečníky. Rozhodně nebudete zklamáni jejich napínavými příběhy, emotivními zvraty a vizuální dokonalostí. Vydejte se na dobrodružství, které vás přenese do minulosti a odhalí vám nejdůležitější okamžiky britských dějin.

4. Nadčasové a vtipné: Skvělé britské sitcomy, které si zamilujete od prvního okamžiku

Nadčasové a vtipné britské sitcomy jsou skutečným pokladem, který si zamilujete od prvního okamžiku. Ať už jste začátečníkem v sledování britských seriálů nebo již máte s touto žánru zkušenost, přinášíme vám několik oblíbených titulů, které byste si rozhodně neměli nechat ujít!

 1. "The IT Crowd" – Tento brilantní sitcom se odehrává v surreálném prostředí oddělení IT v moderní kanceláři. S humorem, který je jedinečným smíchem, se stanete součástí života členů týmu, který se potýká se zajímavými technickými problémy i osobními vztahy. Připravte se na nekonečné pochybnosti o počítačových znalostech a situace, které vás rozesmějí až do slz.

 2. "Blackadder" – Tento klasický britský sitcom, který vám zaručeně zvedne náladu, sleduje příhody a nešťastné dobrodružství Edmunda Blackaddera v různých historických obdobích. Každá série je zasazena do jiného období, které je odhaleno prostřednictvím vtipů, sarkasmu a brilantního hereckého obsazení. Od dob středověku po první světovou válku se připravte na hodiny úžasu, zábavy a pokřiveného smyslu pro humor.

 3. "The Inbetweeners" – Jestliže hledáte něco modernějšího, pak je tu pro vás "The Inbetweeners". Tento sitcom nás zavede do života čtyř teenageřů, kteří se potýkají s pocity a strastmi dospívání. Naplňující scénář, úžasná chemie mezi herci a komická situace, které jsou tak blízké realitě, vám poskytnou nezapomenutelný zážitek. Připravte se na neuvěřitelné momenty trapasu, které uvidíte jako své vlastní.

Vybrali jsme pouze tři z mnoha skvělých britských sitcomů, které jsou vhodné pro začátečníky i ty, kteří už znají kouzlo britských seriálů. Vydejte se na dobrodružství všedního dne s těmito nadčasovými a vtipnými tituly a nechte se strhnout jejich jedinečným humorem.
5. Dobrodružství a fantazie: Nejlepší britské seriály pro fanoušky žánru sci-fi a fantasy

5. Dobrodružství a fantazie: Nejlepší britské seriály pro fanoušky žánru sci-fi a fantasy

Vzdát hold nadpřirozenému a fantastickému světu může být pro začátečníky lákavé, ale také lehce zmatující. Vybrat si první britský sci-fi nebo fantasy seriál může být jako střelba do tmy. Proto jsme se rozhodli vám usnadnit práci a sestavili seznam nejlepších britských seriálů v těchto žánrech, které jsou skvělými volbami pro nováčky.

 1. "Doctor Who" – Tato ikonická série sleduje dobrodružství časového pána známého jako Doctor. Dokáže cestovat časem a prostory ve své TARDIS, která vypadá jako modrá telefonní budka. S různými herečkami a herci, kteří přebírají roli Doktora, je tento seriál plný akce, napětí a neuvěřitelných příběhů.

 2. "Black Mirror" – Jedinečný a mrazivý seriál, který zkoumá temné stránky technologie a společnosti. Každá epizoda přináší úplně nový a nezávislý příběh, který zanechává diváky přemýšlet o důsledcích naší technologické závislosti. "Black Mirror" je nejen vizuálně ohromující, ale také přináší silné morální a etické otázky.

 3. "Merlin" – Tento fantastický seriál je inspirován legendou o králi Artušovi a jeho čaroději Merlinovi. Sledujte dobrodružství mladého Merlina, který musí tajit své magické síly a pomáhat princezně Gwen a rytíři Lancelotovi chránit království od nebezpečí. "Merlin" je plný kouzel, dobrodružství a přátelství.

Tyto seriály jsou nejen skvělou zábavou, ale také vám umožní ochutnat rozmanitost žánru sci-fi a fantasy. Takže posaďte se, ponořte se do těchto světů plných dobrodružství a fantazie a dejte nováčkům šanci vstoupit do světa britských seriálů!

6. Vstupte do světa místního krachu a romantických dilemat: Britské seriály pro milovníky "coming of age" příběhů

Máte rádi příběhy, které mapují proces dospívání a vyzrávání hlavních postav? Potom se určitě nechte zlákat světem britských seriálů zaměřených na "coming of age" příběhy. Tato žánrová kategorie je plná místního krachu, vážných dilemat a romantiky, která vám rozhýbe srdce. Zde je několik nejlepších britských seriálů, které jsou ideální pro začátečníky:

 1. "Skrvrnění" (Misfits): Tento temný a vtipný seriál sleduje skupinu mladistvých, kteří získají nadpřirozené schopnosti po výbuchu blesku. Ačkoli zpočátku chaosu, tito mladí lidé se musí naučit spolupracovat a čelit vlastním problémům, zatímco se vyrovnávají s dospělostí.

 2. "Laboratoř Dexterovy" (The Inbetweeners): Tento ikonický seriál nás zavádí do světa čtyřech teenagerů, kteří se snaží začlenit do sociálního života střední školy. Humorně odhaluje jejich trapné situace, romantické neúspěchy a pokusy o seberealizaci. Dexterovi hrdinové Simpsonovi jsou hravými odrazy toho, jak se naši teenagery snažíme vyrovnat se životem.

 3. "První na seznamu" (Skins): Tento kontroverzní seriál je proslulý svou upřímností v zachycení mladistvé sexuality, drogového užívání a duševních problémů. Každá série sleduje jinou skupinu teenagerů v jejich každodenním životě, který je plný emocí a rozhodnutí, jež mají zásadní vliv na jejich osudy. Skins je jedinečným a živým příkladem britských seriálů zaměřených na "coming of age" příběhy.

Nezáleží na tom, zda vlastníte neprůstřelnou angličtinu nebo stále zkoušíte, tyto britské seriály dokaží oslovit každého, kdo má rád autentické příběhy o dospívání. Rozhodně stojí za to vstoupit do světa místního krachu a romantických dilemat, který tyto seriály nabízejí.
7. Prožijte svůj sen o anglickém venkově: Doporučení pro začátečníky v žánru britských venkovských dramat

7. Prožijte svůj sen o anglickém venkově: Doporučení pro začátečníky v žánru britských venkovských dramat

Vstoupit do světa britských venkovských dramat je úžasnou cestou, jak se proplést romantikou, intrikami a kouzlem anglického venkova. Pokud jste začátečník, hledáte možná tipy na to, s jakými seriály začít. Zde je náš výběr nejlepších britských seriálů pro začátečníky, které vás uvedou do světa britského venkova.

 1. "Downton Abbey": Tento kultovní seriál zasazený do počátku 20. století vás vtáhne do života aristokratické rodiny Crawleyových a jejich služebnictva. Sledujte jejich dobrodružství, vášně a tajemství, které odrážejí proměny společnosti i na venkově.

 2. "Midsomer Murders": Pokud máte rádi detektivky, tento seriál je pro vás! Sledujte inspektora Barnabyho, jak řeší vraždy v malebných a zdánlivě idylických vesnicích Midsomeru. I přes krásnou kulisu se zde skrývá mnoho temných a zlověstných tajemství.

 3. "Call the Midwife": Adresa pro všechny fanoušky historie i emocí. Seriál se odehrává ve východním Londýně v 50. letech a vypráví příběh skupiny porodních asistentek, které pomáhají ženám v nesnázích. Připravte se na silné příběhy, dojemné okamžiky i pohledy do minulosti.

Těmito britskými seriály získáte jedinečný pohled na život na anglickém venkově. Připravte si hrnek čaje nebo sklenici vína a ponořte se do atmosféry těchto oblíbených titulů. Užijte si napínavé, dojemné a nezapomenutelné příběhy, které vám otevřou dveře do světa britského venkovského dramatu.

8. Nejlepší britské krimi seriály pro začátečníky: Zábavné a napínavé detektivky, které vás pohltí

Britské kriminální seriály jsou prostě neodolatelné. Jejich průběh, postavy plné tajemství a napínavé zápletky vás prostě pohltí a nechají vás viset na jehlách do poslední vteřiny. Pokud však teprve začínáte svou cestu do světa britských detektivek, nabízíme vám několik osvědčených tipů na nejlepší tituly pro začátečníky.

Prvním seriálem, který vás úplně pohltí, je "Line of Duty". Tento neuvěřitelně populární a kritiky oslavovaný seriál sleduje osudy vyšetřovacích důstojníků, kteří bojují proti korupci uvnitř britské policie. Úžasné herecké výkony, zákulisní intriky a nečekané obraty vás budou držet v napětí od první do poslední minuty.

Dalším velkým hitem je seriál "Sherlock", který přináší moderní přepracování slavného detektiva Sherlocka Holmese. Tato zajímavá adaptace s Benedictem Cumberbatchem v hlavní roli vás zavede do současného Londýna, kde Sherlock se svým partnerem Watsonem řeší nespočet záhad a vražd. Jde o skvělou kombinaci nadpřirozeného, detektivního a dramatického žánru, která vás zaručeně bude bavit.

Posledním doporučením pro začátečníky je "Broadchurch", kriminální drama s Davidem Tennantem a Olivii Colmanovou v hlavní roli. Tento tajemný seriál sleduje vyšetřování vraždy mladého chlapce ve fiktivním britském přímořském městečku Broadchurch. Skvělý scénář, brilantní herecké výkony a postupné odhalování tajemství vás zaručeně pohltí a nebudete se chtít od seriálu odtrhnout.

Pokud jste fanoušky napínavých detektivek, pak tyto britské seriály jsou pro vás naprosto nepřehlédnutelnými tituly. Začátečníci se mohou rozhodnout pro "Line of Duty", "Sherlock" nebo "Broadchurch" a být si jistí, že je čeká nářez plný zábavy, napětí a chytrých zápletek. Stačí si jednoduše vybrat, pohodlně se usaďte a připravte se na neuvěřitelně adiktivní svět britských detektivek. Doufáme, že vás náš průvodce nejlepšími britskými seriály pro začátečníky inspiroval k objevování nových oblíbených titulů. Ať už si zvolíte komedii, historický drama nebo detektivku, britské seriály vám přinesou jedinečný zážitek plný skvělých herců a kvalitního scénáře. Rozhodně se vydejte na toto dobrodružství a nechte se pohltit světem britského televizního umění. Na shledanou při sledování!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *