České filmy pro děti a mládež seznam: Pohádky a dobrodružství

České filmy pro děti a mládež seznam: Pohádky a dobrodružství

Vítáme vás v seznamu českých filmů pro ​děti a mládež plném pohádek a dobrodružství! Přinášíme vám výběr filmů, které vás zaručeně zaujmou a nadchnou. Připravte se na nekonečnou cestu do fantastického světa české kinematografie!
1. Výběr ‍výjimečných českých pohádek a dobrodružných ‌filmů pro ⁤děti a mládež

1.⁢ Výběr výjimečných ⁣českých pohádek a ⁤dobrodružných filmů pro děti a mládež

Výběr kvalitních českých pohádek⁤ a dobrodružných filmů pro děti a mládež nemusí být snadný, ale my​ vám rádi představíme několik skvělých titulů, které by mohly být pro vaše děti zajímavé. Česká kinematografie se pyšní dlouhou tradicí kvalitních dětských filmů a pohádek, které příběhem, vizuální stránkou a hereckými výkony oslovují jak děti, tak i jejich rodiče.

  1. "Tři oříšky pro Popelku" – Kdo by ​neznal tuto klasiku české filmové tvorby? Tato pohádka ‍je neodmyslitelnou součástí vánočního období a svou jedinečností zaujme diváky všech​ věkových kategorií. Sledujte příběh Popelky, která díky pomoci tří kouzel­ných oříšků nakonec najde své štěstí.

  2. "Hurvínek a kouzelné ‍muzeum" – Malý Hurvínek se vydává ⁢na napínavé dobrodružství do kouzelného muzea.​ Společně se svým tatínkem mění obrazy v⁣ reálné příběhy, kde se setkává se slavnými postavami z minulosti. Tento dobrodružný film spojuje zábavu s historických poznatky.

  3. "Báječná léta pod psa" – Pojďte ‌se vrátit do minulosti a sledujte ⁢příběh malého ⁢Edy ⁢a jeho rodiny, která ​prožívá svádění a⁢ zrání v době poválečného Československa. ‌Tento film je založený na knize spisovatele Michala Viewegha a vypráví tragikomický příběh s nádechem nostalgie.

Toto je pouze malý . V české kinematografii je mnoho⁢ dalších⁤ skvělých titulů, které si zaslouží vaši pozornost. Doporučujeme si vybraná díla podrobněji prozkoumat a zjistit, které by mohly být pro ⁤vaše děti nejzajímavější.

2. Nezapomenutelná klasika českého filmu: Kamarád do deště a jeho pokračování

Mezi nezapomenutelné klasiky českého filmu pro děti a mládež patří bezpochyby film Kamarád do deště a jeho pokračování. Tyto filmy jsou plné dobrodružství, pohádkových prvků a nezapomenutelných ​postav, které ‌zaujmou ‍nejen malé diváky, ale i dospělé.

Kamarád‌ do deště je prvním dílem této úspěšné filmové série, která vypráví příběh Ondry Brzobohatého, chytrého kluka, který má dar mluvit s rostlinami. Společně se svými přáteli se vydává hledat‍ léčivou bylinu, která by mohla zachránit jeho⁤ nemocnou babičku. Během svého dobrodružství musí překonávat různé překážky a čelit zlým silám, které se snaží zabránit jeho úspěchu.

V druhém díle s názvem Kamarád do deště 2: Příběh z onoho světa se⁢ Ondra vydává do ⁣záhadného světa víl, kde se musí vypořádat s temnou hrozbou, jež ohrožuje jak víly, tak i lidstvo. Film opět nabízí mix dobrodružství, magie a pohádkové atmosféry, která zaručeně upoutá mladé diváky.

3. Naučné a podnětné příběhy ve filmu Kolja pro mladší publikum

Film Kolja je jedním z nezapomenutelných českých snímků vhodných pro mladší publikum. Tento krásný ​příběh se odehrává v padesátých letech minulého století a vypráví o osiřelém chlapečkovi jménem Kolja, který se musí zrazit s tvrdou realitou dospělosti. Film Kolja je nejen úžasně‍ natočený a příjemný na oko, ale také obsahuje mnoho naučných a podnětných momentů.

Jednou z hlavních témat, s nimiž se Kolja potýká, je samota. Film ​ukazuje, jak je důležité ‍mít blízké lidi kolem sebe a jakou podporu nám mohou poskytnout. Kolja se postupně učí, že i přes všechny překážky, které mu život přináší, může najít radost a štěstí.

Dalším významným aspektem filmu je historický kontext, ve kterém se odehrává. Děti a mladí diváci se mohou dozvědět o životě v době komunistického režimu a jak to ovlivnilo každodenní život lidí. Film nabízí možnost diskutovat o důležitých⁤ tématech, jako jsou lidská práva, svoboda a spravedlnost.

Velkou předností tohoto snímku ⁣je také jeho humor a příjemná atmosféra. Děti se‌ při sledování filmu nejen pobaví, ale také se mohou ztotožnit s postavami a jejich⁣ problémy. Film Kolja je skvělou volbou pro mladším publikum, které si chce ⁢užít ⁣nejen zábavu, ale také se poučit a ⁢poznat něco ​nového.

4. Zábavné dobrodružství s Cesta z města a‌ Čertovy nebožtíky

Pokud‍ hledáte zábavné dobrodružství pro vaše⁤ děti a mládež, nemůžeme opomenout⁣ zmínit filmy Cesta z města a Čertovy nebožtíky. ‌Tyto české ⁢pohádkové snímky jsou plné napětí, humoru a neuvěřitelných příběhů.

V​ Cesta z města se děti vydávají na neuvěřitelnou cestu přes malý ⁢rozměr dobrodružství, kde potkávají různé pohádkové postavy a řeší spoustu tajemství a hádanek. S vtipnými dialogy a originálními scénami, tento film určitě zaujme nejen mladé diváky, ale i dospělé.

Čertovy nebožtíky naopak příběh zaměřuje na skupinu dětí, které se vydávají na dobrodružnou cestu do podsvětí, aby zachránily svého kamaráda.⁢ Setkávají se s různými nadpřirozenými ⁣bytostmi a musí čelit mnoha výzvám. Tento film je plný akce, napětí a dobrodružství, které udrží diváky v napětí a zaujme je svými efektními scénami.

Pokud hledáte filmy, které kombinují zábavu a dobrodružství, Cesta ⁤z města a ⁤Čertovy nebožtíky jsou skvělou volbou. Zaručujeme vám spoustu smíchu, napětí a příjemně stráveného času před obrazovkou.‌ Nezapomeňte na popcorn!

5. Novější české pohádky vhodné pro celou rodinu: Příběh kmotra a Křišťálová noc

5. Novější české pohádky vhodné pro⁢ celou rodinu: Příběh kmotra a Křišťálová noc

V dnešním příspěvku se zaměříme na nové české pohádky, které jsou vhodné pro celou rodinu. Jednou z doporučených pohádek je film s názvem „Příběh kmotra“. Tato pohádka nás ‍přenese do světa⁣ kouzel, zázraků a dobrodružství. V hlavní roli se ⁢objevuje mladý hrdina,⁤ který musí vypořádat se zloději, zatímco se snaží získat zpět svou ztracenou lásku. Film je plný nečekaných zvratů, nádherných‍ vizuálních efektů a dojemných momentů.

Další zajímavou volbou⁣ je film s názvem „Křišťálová noc“. Tato pohádka nás přenese do doby ‌druhé světové války a ⁣vypráví příběh​ děvčátka, které se nebojí stát se hrdinkou. Spolu s dalšími mladými hrdiny se vydává na nebezpečnou misi, aby zachránila své ⁣přátele a zastavila temné síly. Film⁢ je plný dobrodružství, vzrušení a emocí, které​ osloví jak děti, tak i dospělé ‌diváky.

Oba tyto filmy jsou ukázkou skvělého českého filmového umění. Jsou plné fantastických ⁣příběhů, skvělých hereckých ⁣výkonů a‌ kouzelných vizuálních efektů. Pokud hledáte ⁣zábavu pro celou rodinu, těžko budete hledat⁢ lepší volbu než ​tyto nové české pohádky. Určitě si je nechte ujít!

Nabízíme také další české filmy pro děti a mládež, které vám představíme v dalších částech našeho seznamu. Buďte naladěni na naši stránku, abyste se dozvěděli více o dalších pohádkách, dobrodružstvích a fascinujících příbězích, které česká kinematografie nabízí pro vaše děti a mládež.
6. Poutavé dobrodružství v Čarodějově učni ‌a Tobruku

6. Poutavé dobrodružství v ⁢Čarodějově učni a Tobruku

Čarodějova učni a Tobruk jsou dvě‍ poutavá dobrodružství, která jistě nadchnou všechny malé diváky. Tyto české filmy pro děti⁤ a mládež spojují kouzlo pohádkových příběhů s napínavými dobrodružnými situacemi.

V ⁢Čarodějově učni se ocitneme ve světě kouzelníků a jejich světlých i temných sil. ​Hlavní hrdinka, mladá čarodějnice Klára, se snaží získat své magické schopnosti a dostat⁣ se do školy čarodějů. Během svého putování bojuje s temnými ‍bytostmi a tajemnými silami, přičemž odhaluje své ​vlastní síly a ⁣odvahu.

Tobruk zase představuje dobrodružství mladého chlapce v době války. ⁣Hlavní hrdina, třináctiletý ‍Karel, se přidává k⁣ partyzánům bojujícím proti nacistické okupaci.⁣ Během své cesty prochází nebezpečnými situacemi a musí se naučit překonávat vlastní⁤ strach a bojovat za spravedlnost.

Oba filmy‍ jsou plné napětí, dobrodružství a silných emočních momentů. Skvělá ​herecká výkonnost, poutavé příběhy a visuální efekty činí z ⁣těchto filmů skvělé volby pro děti, které se chtějí ponořit do světa fantazie a dobrodružství.

7. Kombinace fantazie a⁢ vzrušení: Návrat do horského‌ hotelu a Hlídač č. 47

⁣jsou dva české ⁣filmy, které přinášejí opravdové dobrodružství pro děti a mládež.

Návrat do horského hotelu je příběh o skupině dětí, které se vydávají na výlet do horského hotelu. Když se ocitnou v prostředí plném tajemství a zvratů, musí vytvořit silné pouto a společně se vydat na neuvěřitelnou ‍cestu za objevováním. Film je plný magie, překvapení a neuvěřitelných přírodních krás.

Hlídač č. 47 je napínavý thriller, který ‍se odehrává ⁢v opuštěném horském hotelu. Skupina teenagerů se zde rozhodne utéct a ⁣strávit zajímavý víkend. Avšak, když se večer⁤ blíží, začnou se dít podivné věci. Jejich statečnost je výzvou, kterou musí ⁤překonat, pokud chtějí přežít. Film je plný napětí, záhad ‌a nečekaných zvratů.

Pokud hledáte české‍ filmy pro děti ⁤a mládež plné pohádek a dobrodružství, Návrat do horského hotelu a ⁣Hlídač č. 47 jsou skvělou volbou. Tyto filmy vás vezmou na nezapomenutelnou cestu do fantazie a zaručeně vás nezklamou svým napínavým ⁣příběhem, působivými vizuály a skvělými hereckými ⁢výkony.
8. Doporučené české pohádky a ⁢dobrodružné filmy⁤ pro děti a mládež, které zaručeně zaujmou

8. ⁣Doporučené české pohádky a dobrodružné filmy pro děti a mládež, které zaručeně zaujmou

České filmy‍ pro děti a mládež seznam: Pohádky a dobrodružství

Hledáte kvalitní české filmy, které zaručeně zaujmou vaše děti a mládež? Neztrácejte čas hledáním, protože jsme pro vás připravili výběr těch nejlepších českých pohádek a dobrodružných ‌filmů. ⁢V ‍našem seznamečku se skrývají kouzelné‍ příběhy plné fantazie, dobrodružství a nejedné poučné myšlenky.

Při výběru těch nejoblíbenějších českých filmů ⁤pro děti jsme mysleli na pestrost žánrů ‍i věkovou kategorii. Každý najde to svoje – od klasických pohádek plných kouzel ‍a kouzelných tvorů, přes dobrodružství statečných hrdinů⁤ až po​ moderní animované snímky. Díky ​tomuto výběru nebudete muset tápat, ⁤který film vybrat na⁣ další rodinný večer plný zábavy a⁢ odpočinku.

  • Princeskáka (2019): ⁤Moderní pohádka o odvážné dívce Elektře, která se nebojí vzdorovat konzervativním pravidlům a převzít knížecí korunu. Společně s kouzelnými pomocníky se vydává na nebezpečnou cestu za dobrodružstvím a novou svobodou. Film nabízí nejen zajímavý příběh, ale také krásnou animaci a výborné herecké výkony.
  • Král Artuš​ a kouzelná dýka (2008): Tento ⁤dobrodružný film je inspirován slavným příběhem o Králi Artušovi a ⁣jeho⁤ rytířích kulatého stolu. Malý Artur se ocitá v mimořádné situaci, ​kdy musí⁢ zachránit svého otce‌ a znovu získat magickou dýku. Sám však cestou nachází odvahu a statečnost, které ho činí pravým rytířem. ‍Film je plný akce, humoru⁣ a příjemně zapadá do ⁣české pohádkové tradice.
  • Příběh kmotra (2014): Tato rodinná komedie je vhodná pro starší děti a mládež. Příběh vypráví o školníkovi Tondovi, který se stane kmotrem nešikovného a rozmazleného‍ Jindřicha.​ Společně prožívají různá dobrodružství a hledají způsob, jak změnit Jindřichův​ nezodpovědný životní styl. Kromě zábavného⁤ děje nabízí‌ film i⁤ krásné záběry⁤ z českého venkova a‌ vynikající herecké obsazení.

Ti, kteří milují pohádky a dobrodružství, určitě v tomto výběru najdou své oblíbené filmy. Příjemný večer strávený u těchto ⁣českých snímků bude zaručeně plný radosti⁤ a napětí. Dejte svým dětem šanci zažít pravou filmovou pohádku z domácího prostředí, která je jistě nezklame!

České filmy pro​ děti a mládež seznam: Pohádky a dobrodružství jsou neodmyslitelnou součástí české filmové kultury.​ Užijte si neuvěřitelné dobrodružství a magii prostřednictvím těchto filmů, které osloví každého mladého diváka. Objevte svět českých pohádek a ‍dovolte, aby vaše děti a mládež byla ‍obohacena těmito fascinujícími příběhy.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *