Marečku Podejte Mi Pero Herci: Seznam postav z filmu Marečku, podejte mi pero

Připravte se na procházku vzpomínkami na kultovní film! V tomto článku vám představíme seznam postav z nezapomenutelného snímku "Marečku Podejte Mi Pero Herci".
- Přehled postav filmu Marečku, podejte mi pero

– Přehled postav filmu Marečku, podejte mi pero

V každém filmu je klíčové mít silnou skupinu herců, kteří dokáží přivést postavy k životu. A film "Marečku, podejte mi pero" není žádnou výjimkou. Zde je seznam úžasných herců, kteří se podíleli na tomto pozoruhodném filmu:

 1. Jiří Sovák jako Jiří Mareček – Hlavní postava filmu, Jiří Mareček, je mladý učitel, který se zapojuje do studentského divadla. Jiří Sovák přináší Marečkovi život a charakter a předvádí úžasný herecký výkon.

 2. Jaroslav Marvan jako František Koch – Tento slavný český herec ztvárnil roli Marečkova kolegy Františka Kocha. Jaroslav Marvan přináší do role Kocha syrový humor a nepostradatelnou kouzelnou přítomnost na plátně.

 3. Jana Brejchová jako Terezie – Terezie je Marečkova přítelkyně, která pomáhá studentskému divadlu. Jana Brejchová ukazuje svůj herecký talent v postavě Terezie a snoubí v sobě jemnost a odhodlání.

 4. Milena Dvorská jako Katka – Snoubenka Františka Kocha a přítelkyně Jiřího Marečka. Milena Dvorská předvádí svou hereckou sílu, když ukazuje Katčinu nezávislou povahu a silnou vůli.

 5. Jiří Bartoška jako redaktor Horák – Redaktor Horák je tvůrce divadelní soutěže, která hraje klíčovou roli v příběhu. Jiří Bartoška dodává postavě redaktora Horáka oduševnělost a autoritu.

Tito herci a herečky přinášejí do filmu "Marečku, podejte mi pero" nesrovnatelnou energii a talent. Jejich charismatická představení a provedení postav jsou důvodem, proč se tento film stal jedním z nejvýznamnějších ve českém filmovém průmyslu.
- Hlavní hrdinové a jejich význam v příběhu

– Hlavní hrdinové a jejich význam v příběhu

V příběhu filmu "Marečku, podejte mi pero" jsou hlavními hrdiny několik zajímavých postav, které mají významný přínos k proměně příběhu.

 1. Mareček (Marek Benda) – Hlavní protagonista příběhu je bezstarostný teenager, který se začne zajímat o literaturu. Jeho zvědavost a odhodlání postupně roste a stává se pohádkovým tvůrcem svých vlastních příběhů. Mareček symbolizuje touhu po sebepoznání, svobodu a kreativitu.

 2. Stará paní Rozkošná (Jiřina Jirásková) – Tato excentrická postava je tetou Marečka a odložená spisovatelka. Její podpora a rady jsou důležité pro rozvoj Marečkových literárních dovedností. Stará paní Rozkošná zosobňuje moudrost a zkušenosti.

 3. Strašidlo jménem subjekt (Petr Forman) – Tato tajemná postava představuje vnitřní démony a problémy, které Mareček musí překonat, aby mohl nalézt svou hlasovou identitu. Je to konfliktní bytost, která vyvolává pochybnosti a strach. Strašidlo je metaforou tvůrčích bloků a osobních překážek.

Tyto hlavní postavy ve filmu "Marečku, podejte mi pero" mají zásadní roli při formování příběhu. Každá z nich představuje důležitý aspekt vývoje hlavního hrdiny a přispívá k poselství filmu o významu fantazie, sebepoznání a hledání vlastní cesty.

– Charakteristika postav ve filmu: jejich vztahy, osobnosti a motivace

Výše uvedený film "Marečku, podejte mi pero" je plný zajímavých postav, které jsou klíčovými prvky příběhu. Každá postava má své vlastní charakteristiky, vztahy, osobnosti a motivace, které přinášejí do filmu hloubku a autenticitu.

 1. Mareček (hraný Václavem Havelkou): Mareček je hlavní postavou filmu, mladý a nadějný spisovatel, který se ocitá ve složité situaci, kdy si stojí proti totalitnímu režimu. Je charakteristický svou vášní pro svobodu a pravdu, ačkoli musí bojovat s vlastními strachy. Jeho motivace spočívá v odhalení skutečnosti a boji za spravedlnost.

 2. Jana (hraná Jitkou Asterovou): Jana je Marečkovou partnerkou a stejně jako on se aktivně zapojuje do boje za svobodu. Její charakteristiky zahrnují silné odhodlání a obětavost. Jana má blízký vztah s Matyášem, další významnou postavou ve filmu, a společně se snaží podporovat a chránit Marečka v jeho úsilí.

 3. Matyáš (hraný Jiřím Bartoškou): Matyáš je zkušeným novinářem a dobrým přítelem Marečka. Jeho osobnost je plná chytrosti a statečnosti, což ho činí klíčovým prvkem příběhu. Motivací Matyáše je odhalit pravdu a podpořit Marečka ve snaze bojovat proti totalitnímu režimu.

Tyto postavy mají složité vztahy mezi sebou, které se vyvíjejí během filmu. Jejich osobnosti se navzájem doplňují a jejich motivace je spojuje v boji za vyšší cíl. "" přináší do filmového světa autentičnost a hodnotu, která zaujme diváky a ponoří je do boje za svobodu a spravedlnost v této neobyčejné době.
- Klíčové momenty a vývoj postav během děje

– Klíčové momenty a vývoj postav během děje

Během děje filmu Marečku, podejte mi pero se nám představuje řada zajímavých postav, které prochází svým vývojem a podílí se na klíčových momentech příběhu.

Jednou z hlavních postav je samotný Mareček, mladý student, který získává neobvyklou dárek od svého učitele – kouzelné pero, které ho nechá psát zlatým písmem. Mareček se postupně začíná měnit, stává se úspěšným a populárním, avšak jeho hrdost a chamtivost sebou přináší i negativní důsledky.

Další důležitou postavou je profesor Křečinský, který je učitelem Marečka. Profesor má velké sny a plány, které chce díky Marečkovi splnit. Sledujeme, jak se profesor postupně propadá do temnoty chamtivosti a závisti, a jak jeho touha po moci a bohatství zničí i jeho vztah s Marečkem.

V průběhu příběhu se setkáváme také s dalšími zajímavými postavami, jako je Bláha, který se snaží Marečka varovat před nebezpečím, a ségra Barunka, která zůstává Marečkovi věrná a pomáhá mu ve chvílích, kdy je na dně. Celkově lze říci, že postavy v tomto filmu procházejí složitým vývojem a reprezentují různé aspekty lidské psychologie, od chamtivosti až po oddanost a odvahu.
- Přínos hereckého obsazení pro věrohodnost a kvalitu filmu

– Přínos hereckého obsazení pro věrohodnost a kvalitu filmu

Přínos hereckého obsazení pro věrohodnost a kvalitu filmu "Marečku Podejte Mi Pero" je nezpochybnitelný. Tvůrci filmu si vybrali skvělé herce, kteří dokáží přesvědčivě ztvárnit komplexnost a hloubku jednotlivých postav.

Každý herec ve filmu je precizně vybrán a dovedně ovládá svůj herecký um. Jejich výkony přinášejí zároveň autentičnost a emoce do příběhu filmu. Například, Jirka Menzel skvěle ztvárňuje Marečka, hlavního protagonistu, a přenáší na nás jeho city a dilemata.

Dalším přínosem hereckého obsazení je jejich schopnost propojit se s ostatními herci a vytvořit silnou chemii mezi postavami. To nám umožňuje plně se vcítit do světa "Marečku Podejte Mi Pero" a být součástí jejich příběhů.

Celkově lze říci, že herecké obsazení hraje klíčovou roli ve vytvoření věrohodnosti a kvality filmu "Marečku Podejte Mi Pero". Jejich mistrovské výkony nám umožňují prožít nezapomenutelné kinoérfuentuziástilltjesosee zlepšili celkový zážitek.
- Nezapomenutelné herecké výkony ve filmu Marečku, podejte mi pero

– Nezapomenutelné herecké výkony ve filmu Marečku, podejte mi pero

Ve filmu "Marečku, podejte mi pero" se setkáváme s řadou nezapomenutelných hereckých výkonů, které dodávají filmu šťávu a zanechávají diváky se zážitkem na dlouho. Tento kultovní český snímek z roku 1976 nám představuje skvělé herecké obsazení, které přináší postavy z knižní předlohy k životu.

Na přední příčce seznamu stojí samozřejmě ztřeštěný Mareček, kterého ztvárnil Jiří Schmitzer. Jeho okouzlující spontaneita, smysl pro humor a nekonvenční chování dokonale padnou do role hlavního hrdiny. Mareček je prostě postavou, kterou si prostě zamilujete.

Dalším nezapomenutelným hereckým výkonem ve filmu je postava Škábra, kterou se zhostil Vladimír Menšík. Jeho charisma, vtip a nezaměnitelné vzezření tvoří základ této postavy. Menšíkův herecký projev a schopnost vést diváky vlastním tempem jsou přesně tím, co z něj dělá jednoho z nejvýraznějších hereckých talentů filmu.

Další skvělý herecký výkon můžeme vidět ve výkonu Vladimíra Kršňáka, který ztvárnil postavu spisovatele Karkulky. Jeho perfektní transformace do role, kontrast mezi toulavým spisovatelem a jeho vážnějšími okamžiky vytvářejí nepřehlédnutelnou postavu s hlubokou lidskou vrstvou.

Celé herecké obsazení je skvělé a poskytuje divákům úžasné herecké momenty a výkony. V kombinaci s originálním scénářem, režií a atmosférou se jedná o jedinečný film, který je neustále ikonou české kinematografie.
- Portréty vedlejších postav a jejich přínos pro filmový příběh

– Portréty vedlejších postav a jejich přínos pro filmový příběh

Vedlejší postavy hrají ve filmovém příběhu "Marečku, podejte mi pero" zásadní roli. Svou pestrostí a jedinečností doplňují hlavní dějovou linku a přinášejí do filmu další nezapomenutelné momenty. Zde je seznam některých z těchto postav a jejich přínos pro celkový dojem z filmu:

 1. Manka (Iva Janžurová): Manka, přítelkyně hlavního hrdiny Marečka, je energická a neokoukaná postava, která dodává filmu ženskou sílu a svěžest. Její laskavost a odhodlání pomáhat Marečkovi v jeho konfliktech přináší do příběhu jemnost a naději.

 2. Gynekolog (Petr Čepek): Tento zkušený a vtipný gynekolog je jednou z klíčových postav ve filmu. Jeho charakteristický humor a schopnost vcítit se do problémů ostatních dodává příběhu lehkost a komediální rozměr. Jeho scény jsou plné originálních dialogů a nezapomenutelných výroků.

 3. Marečkův táta (Jaromír Hanzlík): Postava Marečkova otce je zobrazena tak, aby představovala typického českého klerika, plného rozpaků a rozporů. Jeho postava vytváří napětí a přináší do filmu i tragikomické momenty. Táta nepochybně přispívá k hlavnímu konfliktu a jeho odkrytí.

Tyto jsou jen některé z vedlejších postav ve filmu "Marečku, podejte mi pero", které svou přítomností zajišťují vyváženost a hloubku celého příběhu. Jejich pestrost a autentičnost dodávají filmu sílu a nezapomenutelnost. Ať už se jedná o Manku, gynekologa nebo Marečkova tátu, každý z těchto charakterů má svou vlastní roli a přínos pro celkový dojem z filmu.
- Dynamika hereckého souboru a její reflexe ve filmu

– Dynamika hereckého souboru a její reflexe ve filmu

Marečku Podejte Mi Pero je česká filmová komedie, kterou režíroval Jiří Menzel v roce 1976. Tento film je jedinečným příkladem dynamiky hereckého souboru a jeho reflexe ve filmovém prostředí. Každá postava má své nezaměnitelné místo ve vyprávění a přispívá k jedinečné atmosféře tohoto kultovního filmu.

Ve filmu se setkáváme s řadou výrazných postav, které jsou ztvárněny vynikajícími českými herci. Například Vlasta Chramostová v roli Hany se svým dynamickým projevem přitahuje pozornost diváků. Její charakteristické gesta a expresivní výrazy přispívají k vytvoření komediálního efektu a dodávají postavě Hany nezapomenutelnou energii.

Další výraznou postavou je například role Jiřího Menzela, který si zahrál sám sebe. Jeho autentický a přirozený výkon přináší do filmu autentičnost a propojuje děj s reálným životem režiséra. Tato reflexe hereckého souboru vytváří unikátní a fascinující zážitek pro diváky.

Celkově lze říci, že dynamika hereckého souboru a jeho reflexe ve filmu Marečku Podejte Mi Pero přispívá k jeho nezapomenutelnému charakteru. Jedinečné výkony herců a jejich vzájemná interakce vytvářejí komediální magii, která oslovuje diváky po celá desetiletí.
- Struktura a rozmanitost postav ve filmu Marečku, podejte mi pero

– Struktura a rozmanitost postav ve filmu Marečku, podejte mi pero

Film "Marečku, podejte mi pero" je známý svou bohatou strukturou a rozmanitostí postav. Zde je seznam některých z nezapomenutelných postav, které se objevují v tomto filmu.

 1. Mareček (Zdeněk Sverák): Hlavní postava filmu je student Jindřich Mareček, který se připravuje na maturitní zkoušky. Je to inteligentní a zábavný mladík, který se nebojí bojovat za své sny. Jeho snaha získat perokresličku s příběhem je jedním z hlavních motivů filmu.

 2. Profesor Šebesta (Rudolf Hrušínský): Profesor Šebesta je náročný učitel literatury, který se věnuje přípravě studentů na maturitu. Je tvrdohlavý a přísný, ale skrývá v sobě lásku ke svým žákům. Jeho vztah s Marečkem představuje zajímavou dynamiku ve filmu.

 3. Studenti třídy: Film také představuje různé mladé postavy, které jsou součástí Marečkovy třídy. Každý z nich má svůj vlastní charakter a příběh. Například Matěj je sportovní nadšenec, Klára je ambiciózní studentka a František je tichý a uzavřený chlapec.

 4. Rodiče a další postavy: Kromě hlavních postav film také zahrnuje různé rodiče, ostatní učitele a další vedlejší postavy. Každý z nich přináší svůj vlastní příběh a přispívá ke komplexnosti příběhu.

Ve filmu "Marečku, podejte mi pero" je tedy velká různorodost postav, které přinášejí své vlastní osobní konflikty, sny a cíle. Jejich interakce a vzájemné vztahy představují zajímavou dynamiku a posilují hlavní poselství filmu o významu odvahy a snahy.
- Představitelé jednotlivých postav: herecké schopnosti a rozhodnutí režiséra

– Představitelé jednotlivých postav: herecké schopnosti a rozhodnutí režiséra

Postava Marečka ve filmu "Marečku, podejte mi pero" byla převedena na plátno s velkou precizností a talentem nezapomenutelného herce Tomáše Svobody. Jeho herecké schopnosti ve spojení s režijním rozhodnutím přivedly postavu Marečka k životu s emocemi, které zanechávají diváka přivázáného k jejímu osudu. Svobodova schopnost plně vtělit se do každé vrstvy postavy – od chladného humoru a praktičnosti k hlubokým citům lásky a ztráty – je nepopiratelná.

Další postavou, kterou bychom neměli opomenout, je Franěk Kovár, předvedený naprosto vynikajícím Jiřím Kodetem. Jeho herecké vlohy a výrazné upřímné pohledy přinášejí postavě Franěka Kovára autenticitu a plnost. S vtipem a intrikou podává Kodet veškeré emocionální odkazy tohoto charakteru, činí ho nepochybně jedním z nejsilnějších článků filmu.

Není možné opomenout Lorenc, postavu, kterou představuje Jiří Korn, který vytváří fascinující postavu postiženého, který se snaží najít svou cestu ve světě. Jeho herecké schopnosti jsou impozantní a umožňují divákovi věřit, že Lorencovo cestování je opravdové a emocionálně působivé. Kornova interpretace je mimořádná, umožňuje divákům prožít postavu Lorence intimně a s každou scénou získáváme lepší pochopení jeho vnitřního světa.

Toto jsou pouze tři příklady herců a jejich hereckých schopností, které vnesly do filmu "Marečku, podejte mi pero" přesvědčivost a silnou emocionální sílu. Jejich talent byl ve spojení s režisérským rozhodnutím klíčovým prvkem, díky kterému snímek Marečku zaujme diváky a zanechává za sebou natrvalo dojem a paměť.
- Doporučená filmová díla s podobným obsazením a tematikou

– Doporučená filmová díla s podobným obsazením a tematikou

:

Pokud jste se zamilovali do filmu "Marečku, podejte mi pero" a rádi byste si užili další podobnou filmovou lahůdku, máme pro vás pár doporučení! Tyto filmy mají podobné obsazení a tematiku jako "Mareček, podejte mi pero" a zaručeně vás nezklamou.

 1. "Limonádový Joe aneb Konská opera" (1964) – Tento kultovní westernový muzikál, režírovaný Oldřichem Lipským, je také legendou české kinematografie. Film se odehrává v poněkud absurdním divokém západním městě a hlavní roli ztvárňuje náš oblíbený komik, Jiří Štěpnička.

 2. "Slunce, seno, jahody" (1983) – Tento tradiční český komediální film, režírovaný Zdeňkem Troškou, je dalším výborným doporučením pro fanoušky "Marečka". Stejně jako v tomto filmu se i v "Slunci, seno, jahody" můžete těšit na vtipnou situaci a skvělé herecké výkony. V hlavní roli opět uvidíte další legendu českého filmu, herečku Jiřinu Bohdalovou.

 3. "Pelíšky" (1999) – Tento český film z pera režiséra Jana Hřebejka se odehrává v období normalizace a vypráví příběh dvou sousedských rodin. Podobně jako "Mareček, podejte mi pero" vychází z české povídky a nabízí skvělou kombinaci komedie a vážnějších témat. V obsazení se představují například Miroslav Donutil, Jiří Kodet a Michaela Kuklová.

Těšíme se, až si užijete tyto skvělé filmy, které vám dodají ještě víc zábavy a smíchu! Doufáme, že jste si užili tento přehled postav z filmu "Marečku, podejte mi pero". Ať už jste fanouškem filmu nebo jenom zvědavým čtenářem, doufáme, že vám tento článek přinesl potěšení a informace. Pamatujte, že tyto postavy jsou klíčovými prvky příběhu a přispívají k celkovému zážitku. Děkujeme vám za přečtení a přejeme vám příjemný den!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *