Tankový prapor herci: Seznamte se s tvářemi za tímto válečným kultem

Víte, kdo se skrývá za tvářemi v kultovním Tankovém praporu? Připravte se na dobrodružství a seznamte se s herci, kteří tuto válečnou legendu oživují!
Tankový prapor herci: Seznamte se s tvářemi za tímto válečným kultem

Tankový prapor herci: Seznamte se s tvářemi za tímto válečným kultem

Válečný seriál Tankový prapor je jedním z nejuznávanějších a nejoblíbenějších českých televizních pořadů. Známý svou autentičností a kvalitním hereckým výkonem, tento válečný kult těší diváky již od svého premiérového vysílání v roce 1979.

V tomto článku se seznámíte s tvářemi za tímto válečným kultem. Naši nezapomenutelní herci dokonale představili prolnutí komediálních a válečných prvků, díky kterým se Tankový prapor stal nezaměnitelným. Zde je seznam několika hlavních tváří, které tento seriál stvořily:

 • Lubomír Lipský
 • Petr Nárožný
 • Jiří Labus
 • Pavel Krška
 • Stanislav Zindulka
 • Jiří Hálek
 • Viktor Preiss
 • Libuše Šafránková

Tyto talentované herecké osobnosti se zapsaly do dějin českého televizního průmyslu díky svému ztvárnění nezapomenutelných postav, které přitahovaly diváky všech generací. Díky jejich skvělému hereckému umění se děj seriálu staví na pevných základech a stává se tak nezapomenutelným kouskem české televizní historie.

1. Přehled nezapomenutelných herců ze seriálu Tankový prapor

1. Přehled nezapomenutelných herců ze seriálu Tankový prapor

V seriálu Tankový prapor se objevilo mnoho nezapomenutelných herců, kteří svým výkonem přispěli k vytvoření tohoto legendárního válečného kultu. Přinášíme vám přehled některých těchto talentovaných tváří, které jste si zamilovali v jejich rolích.

1. Milan Knazko jako podporučík Vojtěch

Jednou z nezapomenutelných postav ve Tankovém praporu je podporučík Vojtěch, kterého ztvárnil Milan Knazko. Svého času byl Knazko jedním z nejuznávanějších a nejkreslenějších hereckých jmén na československé filmové scéně. Jeho vynikající herecký projev a charismatická přítomnost přivedly postavu Vojtěcha naprosto k životu, a stal se tak jedním z nejoblíbenějších členů Tankového praporu.

2. Jan Hartl jako rotmistřík Duda

Rotmistřík Duda, kterého hrál Jan Hartl, se stal ikonickou postavou seriálu. Hartl dokázal s neskutečnou bravurou ztvárnit odvážného a charismatického vojáka, který byl velmi oblíbený mezi diváky. Jeho silná přítomnost a schopnost vést svou posádku vytvořila nezapomenutelné okamžiky v ději Tankového praporu.

3. Roman Skamene jako poručík Kutálek

Poručík Kutálek, kterého bravurně ztvárnil Roman Skamene, patřil mezi nejcharismatičtější postavy ve světě Tankového praporu. Skamene svou hereckou schopností dokázal přenést vnitřní konflikty a emocionální rozpory poručíka Kutálka na diváky. Jeho silná osobnost a dramatičnost ve výkonu zanechaly nezapomenutelný otisk ve srdcích fanoušků seriálu.

 • Josef Carda jako nadporučík Dlouhý
 • Miroslav Zounar jako voják Melichar
 • Michal Sieczkowski jako vojín Rákosník

Toto je pouze malá ukázka z řady talentovaných herců, kteří se nezapomenutelně zapsali do dějin seriálu Tankový prapor. Jejich výjimečné herecké výkony přispěly k tomu, aby tento válečný kult zaujal srdce diváků na celém světě. Prožijte znovu tyto epické okamžiky při shlédnutí seriálu.

2. Zajímavosti o tvářích, které přivedly válečný kult na televizní obrazovky

2. Zajímavosti o tvářích, které přivedly válečný kult na televizní obrazovky

Válečné televizní seriály mají své věrné fanoušky po celém světě, a Tankový prapor není výjimkou. Tento kultovní válečný drama seriál nás přenáší do prostředí tankových jednotek během druhé světové války. Ale kdo jsou tváře za tímto úspěšným seriálem? Seznamte se s herci, kteří přinášejí tyto epické příběhy na naše televizní obrazovky.

 1. Tomáš Matonoha – Hráč hlavní role poručíka Kolínského, Tomáš Matonoha je talentovaný český herec se širokým záběrem. Jeho charisma a výrazné herecké schopnosti mu přinesly uznání a popularitu mezi fanoušky Tankového praporu.

 2. Michal Novotný – Jako kapitán Doležal, Michal Novotný exceluje svým přesvědčivým výkonem. Jeho schopnost vtělit se do role tankového velitele s jasným vedením je fascinující a dodává seriálu skvělou dynamičnost.

 3. Jan Vlasák – V roli seržanta Vojty je Jan Vlasák dokonalým symbolizováním statečnosti a oddanosti. S jeho silnou fyzickou přítomností a hluboce emočním projevem je pro diváky snadné se s ním ztotožnit.

 4. Jaromír Dulava – Jako vrchní praporčík Matuška, Jaromír Dulava zaujímá místo mezi hlavními postavami seriálu. Jeho vtip a charismatická osobnost dodávají seriálu potřebnou lehkost a humorný protipól válečné tematiky.

Tyto silné herecké výkony jsou základem úspěchu Tankového praporu a přivedly tento válečný kult na naše televizní obrazovky. Jejich schopnosti, vášeň a oddanost přinesly divákům autentický a dojemný zážitek, který bude trvat ještě mnoho let.
3. Seznamte se s profesionálními herci za Tankovým praporem

3. Seznamte se s profesionálními herci za Tankovým praporem

Po letech od vydání filmu Tankový prapor se pokračování stal opravdovým válečným kultem. Jistě jste se divili, kdo stáli za jedinečnými výkony těchto nezapomenutelných postav. Přinášíme vám exkluzivní představení profesionálních herců, kteří tuto fenomenální válečnou fresku oživili.

Za hlavní postavou nadporučíka Charváta si vzal roli Pavel Liška, talentovaný a uznávaný český herec. Liška se dokázal do role plně vcítit a přinést autentičnost, kterou jsme všichni začali milovat. Jeho charisma a nadšení dotvořilo postavu Charváta do nezapomenutelné podoby.

Druhého vojína Lemana vytvořil Lukáš Langmajer, další vynikající herec, který dokázal přenést na plátno i tu nejmenší emoci a tím přispěl k uvěřitelnosti postavy. Pro Skřivánka, třetího vojína z party, si tvůrci vybrali mladičkého talenta Petra Šimče. Jeho energie a nadšení zcela přesvědčivě doplňovaly obraz mladého a nezkušeného vojáka.

Tankový prapor hrál nejen na skvělém scénáři a režii, ale zejména na vynikajících výkonech profesionálních herců, kteří tuto válečnou klasiku přivedli k životu. Seznámit se s tvářemi za tímto ikonickým válečným kultem je nejen zajímavé, ale také úctyhodné.

4. Záchrana skrze Tankový prapor: Jak se někteří herci dostali k významným rolem

4. Záchrana skrze Tankový prapor: Jak se někteří herci dostali k významným rolem

V seriálu Tankový prapor jsme se setkali s řadou talentovaných herců, kteří představili nezapomenutelné postavy a stali se nedílnou součástí válečného kultu. Ti, kteří se dostali ke klíčovým rolím, prošli neuvěřitelným castingem a svým uměleckým projevem dokázali přesvědčit tvůrce a diváky.

Jedním z nejnápaditějších příběhů je osud Jana Slováčka, který ztvárnil vojína Rašku. Přestože byl Jan původně lékařem, jeho vášeň pro herectví ho hnala za jeho snem. Po absolvování herecké školy se však jeho kariéra nevyvíjela tak rychle, jak si představoval. Jeho velkou příležitostí se stalo až castování do Tankového praporu, kde si tvůrci rychle uvědomili jeho herecký potenciál a přidělili mu jednu z hlavních rolí.

Další z herců, který si zahrál ve válečném seriálu, je Marta Vítů. Marta, talentovaná divadelní herečka, se poprvé ocitla před kamerou právě v Tankovém praporu. Její výrazná osobnost a schopnost skvěle ztělesnit postavu jí zajistily místo v seriálu postavou právničky Jitky. Marta si vysloužila mnoho uznání za svůj autentický herecký výkon a stala se oblíbenou tváří seriálu.

Tankový prapor také přinesl šanci mladým a nadějným talentům. Jedním z nich je Jakub Sovík, který se představil v roli vojína Stěrkala. Jakub měl původně za sebou pouze pár menších rolí, ale jeho energie a nadšení zajímavě doplňovaly tvrdohlavost Stěrkala. To mu vyneslo pozornost tvůrců i diváků a posunulo jeho hereckou kariéru na další úroveň.

Buďte připraveni na setkání s dalšími skvělými herci a jejich úžasnými příběhy, které Tankový prapor nabízí. Tito umělci svým talentem a tvůrčí vizí dodávají seriálu jeho jedinečnost a nezapomenutelnost.

5. Už jste je poznali? Srovnání herců v Tankovém praporu a jejich jiných filmových rolí

Válečný film "Tankový prapor" z roku 1991 je jedním z nejpopulárnějších a nejuznávanějších českých filmů vůbec. Jeho silné postavy a autentické ztvárnění drsného vojenského prostředí si získaly srdce a pozornost diváků po celé generace. Ale jak dobře znáte herce, kteří tyto nezapomenutelné postavy ztvárnili?

 1. Miloš Kopecký (poručík) – Vedle svého výrazného výkonu v roli poručíka Čecha, kterou si získal uznání kritiky i diváků, ztvárnil Miloš Kopecký i mnoho dalších nezapomenutelných postav ve své dlouholeté kariéře. Například jej můžeme vidět jako barona Prášila ve filmu "Dobří holubi se vracejí" nebo jako ředitele pohřebního ústavu ve filmu "Postřižiny".

 2. Jan Hartl (řidič Kilián) – Svojí charismatickou přítomností a výrazným hlasem si Jan Hartl získal diváky v roli řidiče Kiliána. Málokdo však ví, že tato legendární postava je jen jedním z mnoha významných příspěvků, které Jan Hartl přinesl českému filmu. Vzpomeňme například jeho skvělý výkon jako major Dub v komedii "Slavnosti sněženek" či jako detektiv Tomáš ve slavném kriminálním seriálu "Ceský Tesin".

 3. Jiří Kodet (seržant Mour) – Seržant Mour je jednou z nezapomenutelných postav tohoto kultovního filmu a svůj úkrok si získává svou výraznou tváří. Jiří Kodet však nezůstal uvězněn ve své roli a ztvárnil mnoho dalších skvělých postav. Na jeho filmografii najdeme například role v dalších historických filmech, jako je "Adéla ještě nevečeřela" nebo "Nesmrtelná teta".

Takže už jste poznali tyto výjimečné herce? Nenechte si ujít jejich další skvělé výkony ve filmech a odhalte více z jejich talentu a uměleckého vyjádření!
6. Kdo je nejpopulárnější tváří ve válečném seriálu Tankový prapor?

6. Kdo je nejpopulárnější tváří ve válečném seriálu Tankový prapor?

Válečný seriál Tankový prapor je plný zajímavých postav, které se zaryly do srdcí diváků po celé České republice. Jednou z nejpopulárnějších tváří ve světě tohoto válečného kultu je určitě herec Michal Suchánek, který ztvárnil roli poručíka Strany. Jeho charismatický projev a nezaměnitelný smích si získaly mnoho fanoušků a stal se ikonou seriálu. Na obrazovce působí přirozeně a dokáže diváky vtáhnout do děje seriálu.

Další nezapomenutelnou postavou je Pavel Vondráček, který ve TV seriálu exceluje v roli majora Křeče. Jeho důstojnost, statečnost a vtip jsou pro fanoušky jednoduše neodolatelné. Vondráček vytvořil postavu, která kombinuje tvrdost a zranitelnost s nezapomenutelným šarmem, je mu skutečně těžké odolat.

Dalším dobrým příkladem je herec Jaroslav Plesl, který jako vojín Vaněk dokázal být jak komický, tak chytrý. Jeho energie a schopnost vtisknout se do paměti diváků ho činí nezapomenutelnou tváří Tankového praporu.

Tito herci spolu s mnoha dalšími vytvořili seriál Tankový prapor, který získal neustále rostoucí oblibu. Jejich herecké schopnosti a přesvědčivost udělaly z jejich postav živé a autentické osobnosti. Je těžké si představit tento válečný kult bez nich.
7. Odjezd do dějin: Co dělají herci z Tankového praporu dnes?

7. Odjezd do dějin: Co dělají herci z Tankového praporu dnes?

Po dlouhých letech od odvysílání seriálu „Tankový prapor“ je zajímavé se podívat na to, co se stalo s herci, kteří tvořili jedny z nezapomenutelných postav. Tihle stateční vojáci zaujímali naše obrazovky a zapísali se do dějin českého televizního vysílání.

První na seznamu je samozřejmě Jaroslav Dušek, který si zahrál roli Štěpána Kopřivy. I po skončení seriálu pokračoval v herecké kariéře a ztvárnil mnoho dalších úspěšných postav ve filmech i na divadelních prknech. Dušek je dnes jedním z nejuznávanějších českých herců, který má na svém kontě řadu ocenění, včetně Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon.

Dalším hercem, který si z Tankového praporu odnesl kus slávy, je Jiří Lábus. Jeho rolí byl Karel Sedláček, voják a pohledný švagr kopřivovského.

 • Co dělají herci z Tankového praporu dnes?
 • Jaroslav Dušek – nejuznávanější český herec
 • Jiří Lábus – věrně slouží humoru

Pro fanoušky seriálu je pěkné sledovat tyhle talentované herce, jak pokračují ve svých úspěšných dráhách v uměleckém světě. Bez nich by Tankový prapor nebyl tím, čím je dnes – kultovním pořadem, jenž je obdivován generacemi diváků. Doufejme, že se ještě uvidíme v dalších zajímavých projektech, které nás potěší se stejnou měrou jako jejich předchozí tvorba.

8. Úžasná chemie mezi herci: Sledujte zákulisní fotky a vzájemná přátelství z seriálu Tankový prapor

8. Úžasná chemie mezi herci: Sledujte zákulisní fotky a vzájemná přátelství z seriálu Tankový prapor

Jste vášniví fanoušci kultovního českého seriálu "Tankový prapor"? Pokud ano, určitě nechcete propásnout jedinečnou příležitost nahlédnout do zákulisí a sdílených momentů herců přímo na place natáčení. Pojďte se seznámit s tvářemi za tímto válečným trhákem a pozadím jejich úžasné chemie.

 1. Pavel Zedníček (Zelený)
  Pamatujete si onoho vtipného "Zeleného" ze seriálu? Ano, je to právě Pavel Zedníček, který tímto charakterem výrazně získal své místo v srdcích diváků. Na zákulisních fotkách se neustále usmívá a udržuje skvělou náladu na place natáčení, což jasně ukazuje jeho přátelský přístup k ostatním členům natáčecího štábu.

 2. Jiří Labus (Robinson)
  A co ten nezapomenutelný "Robinson" v podání Jiřího Labuse? Sledovat zákulisní fotky s ním je pravým potěšením, jelikož zde máme možnost vidět jeho skvělou chemii s ostatními herci. Je patrné, že zde vládne přátelská atmosféra a smích na place nebývá na denním pořádku.

 3. Jan Hraběta (Motorák)
  A jak bychom mohli zapomenout na "Motoráka", kterým je Jan Hraběta? Jeho přátelské úsměvy a energie jsou nakažlivé a přímo září ze zákulisních fotek. Jeho vztahy s ostatními herci jsou úžasné a není divu, že právě díky nim se tvůrci seriálu podařilo vytvořit nezapomenutelná přátelství i mimo obrazovku.

Na těchto zákulisních fotkách můžete nejen sledovat úžasnou chemii mezi herci, ale také si všimnout, jak skvěle se vzájemně doplňují a podporují. Je to jako byste byli součástí tohoto válečného dobrodružství. Nezapomeňte sledovat jejich úžasnou interakci a přátelství na sociálních sítích, kde se rádi podělí o další zákulisní okamžiky ze seriálu "Tankový prapor".
9. Doporučení na další filmy a seriály s účinkujícími z Tankového praporu

9. Doporučení na další filmy a seriály s účinkujícími z Tankového praporu

Pokud jste si už užili válečné dobrodružství s nezapomenutelným Tankovým praporem, je čas se seznámit s tvářemi za tímto kultovním seriálem. Tato skvělá a charismatická sestava herců vás zaručeně pobaví a přinutí vás zamilovat se do jejich postav. A pokud se nechcete rozloučit s jejich talentem a vtipem, máme pro vás několik doporučení na další filmy a seriály, ve kterých se tito úžasní herci objevili.

Prvním na seznamu je samozřejmě Jiří Pleskot, který si zahrál hlavní roli plukovníka Ryby v Tankovém praporu. Jeho charisma a vtip jsou nezapomenutelné. Pokud si chcete užít jeho hereckou bravuru i nadále, nezapomeňte se podívat na další filmy, ve kterých se objevil. Doporučujeme například komedii "Kajínek", kde exceluje ve své roli šéfa vězeňské výměny. Dalším skvělým filmem je pak "Andělská tvář", kde Jiří Pleskot září jako komisař Bejček.

Dalším hercem, který si získal srdce diváků v Tankovém praporu, je Jaroslav Dušek, známý svou postavou kapitána Koty. Jeho jedinečný smysl pro humor a herecký talent si zaslouží pozornost i v dalších projektech. Pro začátek doporučujeme se podívat na komedii "Báječná léta pod psa", kde Jaroslav Dušek vytváří úžasnou atmosféru domova plného bláznivých příběhů.

Posledním, ale rozhodně nejméně důležitým, hercem na našem seznamu je Lubomír Lipský. Jeho postava poručíka Dallase je legendární a Lubomír Lipský se také podílel na scenáři Tankového praporu. V dalších filmech se můžete těšit na jeho výjimečný komediální talent. Doporučujeme se podívat na příběh šibalů v detektivce "Jak vytrhnout velrybě stoličku", kde Lubomír Lipský exceluje jako kupec Hliník.

Doufáme, že vás naše doporučení zaujala a užijete si další filmy a seriály s účinkujícími z Tankového praporu. Tyto výjimečné herecké talenty si zaslouží vaši pozornost a jste si jistí, že vám přinesou spoustu dalších zábavných a nezapomenutelných momentů.
10. Zajímavé rozhovory s herci z Tankového praporu: Co pro ně znamenal tento kultovní projekt?

10. Zajímavé rozhovory s herci z Tankového praporu: Co pro ně znamenal tento kultovní projekt?

Vraťme se o několik desetiletí nazpět a vstupte do světa československého televizního seriálu Tankový prapor. Jedná se o unikátní projekt, který si získal srdce diváků svou autentičností, humorem a příběhem, který zanedlouho přerostl do kultovního. Za touto válečnou ikonou se skrývají tváře talentovaných herců, kteří svým výkonem přinášeli postavy k životu.

V rámci našeho rozhovoru jsme měli tu čest si povídat s několika členy hereckého ansámblu Tankového praporu a zjistit, co pro ně tento projekt znamenal. Následující herci se s námi podělili o své vzpomínky a pocity spojené s touto nezapomenutelnou sérií:

 • Jaroslav Dušek – ztvárnil roli tankisty Kováře, který svou nezaměnitelnou schopností vtipně komentovat události tankového praporu získal diváckou oblibu a stal se jednou z klíčových postav.
 • Jan Kraus – excelentní herec a komik, který představoval tankového praporčíka Křepelku, zručného mechanika a šaška, jehož vtipné grimasy dovedly rozesmát nejen diváky, ale i jeho kolegy herce.
 • Oldřich Navrátil – svou hlavní rolí tankového kapitána Krause doslova vynikal. Se svou charismatickou přítomností a nenapodobitelným hereckým projevem získal uznání kritiků a pozornost diváckého publika.

Tyto a mnoho dalších herců si odneslo z natáčení Tankového praporu nejen zážitky na celý život, ale také nové přátelství a vzájemnou úctu mezi sebou. Dokázali společně vytvořit neopakovatelnou atmosféru, kterou fanoušci seriálu stále ocení a jedinečný kult kolem Tankového praporu bude žít dál.

11. Tankový prapor: Jaké jsou největší výzvy a úspěchy, které pro herce znamenal tento seriál?

11. Tankový prapor: Jaké jsou největší výzvy a úspěchy, které pro herce znamenal tento seriál?

V seriálu Tankový prapor, který je považován za ikonický a kultovní, se herec ocitá před neobvyklými výzvami a zaznamenává úspěchy, které jsou zcela jedinečné. Jednou z největších výzev, kterou herci museli čelit, bylo ztvárnění života a prostředí během války. Seriál se odehrává za druhé světové války, a proto bylo nezbytné získat hluboké pochopení historického období, jejích událostí a způsobu života vojáků.

Další výzvou, se kterou se herci museli vyrovnat, bylo naučit se ovládat tank a zvládnout složité technické aspekty přesvědčivě. To zahrnovalo seznámení se s taktikou pohybu, střelby a celkovým jednáním v řadách vojenské jednotky. Díky tomuto přípravnému cvičení se herci mohli ponořit do role a poskytnout divákům autentický zážitek.

Přestože představitelé rolí v seriálu čelili obrovským výzvám, zároveň pro ně bylo úspěšné přetvoření se do svých postav osobním triumfem. Herecké výkony v Tankovém praporu byly oceněny a seriál se stal jednou z nejpopulárnějších českých televizních produkcí. Právě díky schopnosti herců přinést na obrazovky realističnost a emocionální hloubku byl Tankový prapor přijat diváky s nadšením. Takže teď, když jste se seznámili s tvářemi za Tankovým praporem herci, můžete lépe ocenit tento válečný kult. Ti tady uvnitř odehráli úžasnou práci, která zaujala celý svět. A teď víte, že odvaha a talent těchto herců neměly hranicu.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *